خانه / صنعت و معدن / رونمایی از دو تعرفه جدید فروش برق از سال ۹۶
خبر

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3956 تاریخ چاپ:1395/10/23 بازدید:571بار کد خبر: DEN-1086696

خبرگزاری مهر: معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر از تدوین دستورالعمل و اجرای دو تعرفه جدید فروش برق به مشترکان برای تابستان سال ۹۶ خبر داد و گفت: جزئیات دستورالعمل این دو تعرفه جدید برقی به زودی اعلام می‌شود.

 

علیرضا احمد یزدی در جمع مدیران صنعت برق با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی همکاری مشترکان با پروژه‌های کاهش پیک بار در تابستان امسال گفت: برای تابستان امسال و با توجه به کمبود تولید برق، توانیر ۱۵ طرح کاهش پیک را با مشارکت شرکت‌های توزیع نیروی برق در کشور اجرایی کرد.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر افزود: بر این اساس طرح تعطیلات و تعمیرات سالانه صنایع با همکاری بیش از 3هزار مشترک، جلب همکاری مشترکان کشاورزی با همکاری ۳۶۰۰۰ مشترک و طرح استفاده از مولدهای خود تامین مشترکان با همکاری ۲۲۰۰ مشترک از سوی شرکت‌های توزیع و شرکت‌های برق منطقه‌ای و جلب همکاری مشترکان در طرح ذخیره عملیاتی با همکاری ۱۶۲۸ مشترک از سوی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور در تابستان امسال اجرایی شد. این مقام مسوول با اعلام اینکه میزان مشارکت مشترکان برای اجرای طرح‌های مدیریت مصرف برق در ساعات پیک تابستانی امسال نسبت به پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: با توجه به احتمال جهش مصرف برق برای تابستان ۹۶، اجرای دو طرح جدید برای مدیریت پیک بار مصرف برق پیش‌بینی شده است. احمد یزدی یادآور شد: از این رو با توجه به تنوع مباحث پاسخگویی بار، دو طرح جدید شامل جلب همکاری مشترکان با استفاده از تعرفه واقعی (TOU) و استفاده از تعرفه بحرانی (CPP) برای پیک مصرف برق تابستان ۹۶ عملیاتی خواهد شد. معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر با بیان اینکه در حال حاضر در حال تدوین دستورالعمل‌های این دو طرح هستیم که پس از تصویب، به همراه سایر طرح‌های کاهش پیک بار در تابستان ۹۶ مورد استفاده قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: با تکمیل دوره تدوین دستورالعمل جزئیات آن هم اعلام خواهد شد.

سالنامه جامع اختصاصی مدیران دنیای سفر انتشارات دنیای اقتصاد