خانه / سایت خوان / 5ایرانی درحملات تروریستی ناصریه شهیدشدند
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/23 ساعت انتشار:20:54:15 بازدید:220بار کد خبر: DEN-1258932

اداره کل بهداشت استان ذی قار در جنوب عراق تعداد نهایی کشته های دو حمله تروریستی در بزرگراه ناصریه به بصره را 50 نفر و زخمی ها را 87 نفر اعلام کرد که پنج زائر ایرانی نیز در میان آنها شناسایی شده است.

به گزارش ایرنا، اداره بهداشت ذی قار با انتشار اسامی زخمی های حادثه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تعداد کل کشته های این حادثه 50 نفر بوده که تاکنون هویت 5 زائر ایرانی در بین قربانیان این حادثه مشخص شده است.
براساس این گزارش، اداره بهداشت ذی قار، همچنین تعداد زخمی ها را 87 نفر ذکر کرد که در بین فهرست اسامی زخمی های حمله تروریستی امروز نام 10 زائر ایرانی دیده می شود که چهار تن از آنها زن هستند.
همچنین فرماندهی امنیت جنوب عراق موسوم به 'فرماندهی امنیت الرافدین' اعلام کرد که چهار تن از تروریست های مهاجم در جریان درگیری با نیروهای امنیتی عراق کشته شدند.
چند فرد مسلح با لباس های نظامی در حالی که در دو دستگاه خودرو سوار شده بودند، به دو رستوران بین راهی در غرب شهر ناصریه حمله کرده و به روی مردم آتش گشودند.
افراد مسلح سپس در نتیجه وارد عمل شدن نیروهای پلیس به سمت پست ایست و بازرسی حدفاصل ناصریه – المثنی فرار کرده و یکی از خودروها در این پست بازرسی منفجر شد.
گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت حملات تروریستی امروز در غرب ناصریه رابرعهده گرفته است.