خانه / سایت خوان / رایزنی چینی ها وآمریکاییهابرای سفرترامپ به پکن
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/23 ساعت انتشار:20:10:41 بازدید:90بار کد خبر: DEN-1258916

وزارت خارجه چین روز پنجشنبه برای نخستین بار در ارتباط با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به این کشور اعلام کرد که برای موفقیت سفر وی تمامی تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا،'یانگ جیه چی' عضو ارشد شورای دولتی چین در واشنگتن با 'رکس تیلرسون' وزیر خارجه آمریکا در باره سفر آتی ترامپ به پکن گفت و گو کرده است.
دو کشور درباره زمان این سفر اعلام نظر نکرده اند اما برخی رسانه های خارجی گزارش داده اند که احتمالا ترامپ در ماه نوامبر (آبان) به چین سفر خواهد کرد.
اظهارات ترامپ درباره تحریم چین به دلیل ارتباط با کره شمالی و محدود کردن فعالیت های تجاری این کشور و تحریم شرکت های چینی و همچنین افزایش تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از چین بارها سبب شده تا روابط دو کشور متشنج شود.
همچنین وزارت خارجه چین در این بیانیه که در تارنمای خود منتشر کرده آورده است: دیپلمات های ارشد دو کشور در واشنگتن درباره سفر رسمی ترامپ به چین و موفقیت آن بحث و تبادل نظر کرده اند.
احتمال می رود که در ماه نوامبر(آبان) ترامپ در زمانی که برای اجلاس 'آمریکا ـ آ سه آن' و اجلاس آسیای شرقی به فیلیپین سفر می کند و یا در زمان سفر به ویتنام برای شرکت در اجلاس سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام 'آپک'، از چین نیز دیدار کند.