خانه / سایت خوان / کره‌شمالی: ژاپن را غرق و آمریکا را به تلی‌ازخاکستر تبدیل می‌کنیم
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/23 ساعت انتشار:17:24:26 بازدید:222بار کد خبر: DEN-1258863

کره شمالی در یکی از کم سابقه ترین تهدیدهای خود هشدار داد که به واسطه اعمال تحریم های سرسختانه علیه این کشور، ژاپن را غرق و آمریکا را به خاکستر تبدیل خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، این واکنش تند کره شمالی به تحریم هایی است که شورای امنیت روز سه شنبه به دلیل ششمین آزمایش اتمی این کشور اتخاذ و ارسال فراورده های سوختی و نفتی به این کشور و صادرات منسوجات آن به خارج را ممنوع کرد.
کمیته صلح آسیا و اقیانوس آرام کره شمالی که مسوول روابط با خارج از کشور نیز هست در بیانیه ای که خبرگزاری این کشور نقل کرده، آورده است: با استفاده از تسلیحات اتمی، ژاپن را به زیر آب فرو خواهد برد و آمریکا را به آتش کشیده و سپس این کشور را خاکستر کرده و در تاریکی فرو خواهد برد.
این کمیته در بیانیه خود ‌آورده است ژاپن باید با تسلیحات هسته ای کره شمالی غرق شود و دیگر در نزدیکی کره شمالی کشوری به نام ژاپن وجود نداشته باشد.
این کمیته تاکید کرده است برای نابودی آمریکا همه تسلیحات و تجهیزاتی که تاکنون آماده شده است را مورد استفاده قرار می دهد.
این کشور همچنین از کره جنوبی به عنوان خائن یاد کرده است که دست به اقداماتی علیه همسایه خود می زند.
کمیته کره شمالی در بیانیه خود از ژاپن انتقاد کرده که به واسطه دوران جنگ، استعمار و ظلم هایی که به ملت کره شمالی کرده، هرگز پوزش نخواسته است.
ژاپن این بیانیه شدید اللحن کره شمالی را محکوم کرده و آن را باعث تشدید تنش ها و غیرقابل قبول دانسته و همزمان شاخص واحدهای پول ملی این کشور و کره جنوبی و دلار تا اندازه ای سقوط کرده است.
همزمان با این بیانیه 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن بار دیگر تاکید کرده است که دنیا باید برای اینکه کره شمالی متحول شود به فشارهای خود ادامه دهد.