خانه / سایت خوان / کشف ۲تن مواد مخدر در جنوب شرق کشور
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/23 ساعت انتشار:11:41:24 بازدید:120بار کد خبر: DEN-1258734

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۱۴۲ کیلوگرم مواد مخدر، هلاکت یک قاچاقچی حرفه‌ای و دستگیری ۲ قاچاقچی در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ در جنوب شرق کشور خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار محمد قنبری اظهار داشت: ماموران انتظامی ایرانشهر با پشتیبانی  پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از فعالیت یک باند بزرگ که به صورت مسلحانه و با استفاده از خودروهای کوهستانی و تیزرو، قصد جا به جایی مواد مخدر از این شهرستان و انتقال به استان‌های مرکزی کشور را  داشتند، مطلع شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ماموران بامداد امروز با اشراف اطلاعاتی، این باند مسلح را در محورهای مواصلاتی ایرانشهر شناسایی کرده و به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند که پس از ورود سوداگران مرگ به کمین یگان‌های عملیاتی پلیس با آنها به صورت مسلحانه درگیر شدند.

وی با اشاره به توقیف 3 دستگاه خودرو تویوتا حامل مواد مخدر، گفت: در این درگیری مسلحانه ضمن هلاکت یک قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار، 2 قاچاقچی دیگر نیز دستگیر شده و در بازرسی از خودروهای سوداگران، یک تن و 635کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک، 2 قبضه سلاح کلاش و مهمات مربوطه کشف شد.

قنبری با اشاره به یک عملیات موفق دیگر پلیس سیستان و بلوچستان، گفت: ماموران انتظامی شهرستان سراوان نیز پس از شناسایی و توقیف یک خودرو سبک حامل مواد مخدر در محور های فرعی این شهرستان، 507 کیلوگرم تریاک کشف شد و یک قاچاقچی را نیز در این رابطه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با توجه به نقش تعیین کننده شهروندان در موفقیت‌های پلیس از آنها خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اطلاع‌رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.