خانه / سایت خوان / ترامپ خواستار اقدام سریع کنگره در مورد طرح اصلاحات مالیاتی شد
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/22 ساعت انتشار:20:04:54 بازدید:123بار کد خبر: DEN-1258582

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه از کنگره این کشور خواست طرح اصلاحات مالیاتی را که هنوز به طور کامل منتشر نشده است، به سرعت به جریان اندازد.

به گزارش ایرنا، وی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: فرآیند تصویب بزرگترین بسته کاهش و اصلاحات مالیات در تاریخ کشورمان به زودی آغاز خواهد شد. کنگره سریع اقدام کند.
وی در توییت دیگری اجرای برنامه کاهش و اصلاحات مالیاتی را ضروری تر از هر زمان دیگری دانست و نوشت: با ویرانگری (توفان های) ایرما و هاروی، کاهش و اصلاحات مالیاتی بیش از گذشته مورد نیاز است. به کنگره برود.
برنامه اصلاحات مالیاتی برای پیشبرد طرح های اقتصادی دونالد ترامپ از اهمیت بالایی برخوردار است، اما دولت آمریکا در به اجرا گذاشتن این برنامه با موانع چندی رو به رو شده است.
انتظارها از طرح اصلاحات مالیاتی همچنین از زمان روی کار آمدن ترامپ به رونق بازار سهام آمریکا انجامیده است. شاخص 'اس اند پی 500' (فهرستی از ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک) از آبان ماه سال گذشته بیش از دو تریلیون دلار به ارزش بازار افزوده است.
دونالد ترامپ همچنین در سخنانی که کاخ سفید در قالب بیانیه منتشر کرد، گفت که جلسه ای که با حضور سناتورهای دو حزب آمریکایی در مورد طرح اصلاحات مالیاتی تشکیل شده، بسیار سازنده بوده است و به پیشبرد بحث های راهگشا در این زمینه منجر خواهد شد.
در همین حال، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته (سه شنبه) گفت که بررسی مالیات ها در سال جاری به پایان می رسد. وی یادآور شد که دولت مساله به جلو انداختن تاریخ اصلاحات مالیاتی را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور مورد بررسی قرار می دهد.
دونالد ترامپ همچنین امروز در توییت دیگری اعلام کرد: فردا به فلوریدا سفر می کنم تا با گارد ساحلی بزرگمان، سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا و بسیاری از اولین واکنشگران شجاع و سایرین ملاقات کنم.