خانه / سایت خوان / رئیسی: سینمای‌ایران، پاکترین سینمای‌جهان است
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/06/22 ساعت انتشار:17:22:01 بازدید:159بار کد خبر: DEN-1258530

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مزیت هنر اسلامی در حق گرایی و انطباق آن با فطرت انسانهاست و سینمای ایران به رغم انتقاداتی که به آن می شود، به برکت انقلاب اسلامی پاک ترین سینمای جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز در دیدار با جمعی از هنرمندان کشور، با گرامیداشت روز ملی سینما افزود: نقش‌ هنرمندان‌ عرصه هنرهای تصویری و نمایشی در تبیین‌ مفاهیم‌ و ارزش‌‎ های‌ والای‌ اسلامی‌ در جامعه‌ انسانی بسیار با اهمیت است.
وی اظهار کرد: باید از هنر متعهد و هنرمند انقلابی حمایت و در جهت رفع نگرانی‌ های هنرمندان در عرصه ‌های مختلف تولید و توزیع تلاش کرد.
وی با اشاره به استفاده‌ از ابزار هنر در انتقال پیام ‌ها و ارزش ‌های دینی گفت: آستان قدس رضوی برای عمل به رسالت ‌های عظیم فرهنگی و تبلیغی خود از هنر و رسانه بهره خواهد برد که یکی از مهم ترین و اثرگذارترین این هنرها، هنر پویانمایی است زیرا هنرمندان این عرصه تعلق خاطر به اهل بیت (ع)، معارف دینی و انقلاب اسلامی دارند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت‌ اهتمام‌ هر چه‌ بیشتر به ارتقای سطح‌ کیفی‌ و کمی‌ هنرهای‌ فاخر و متعهد نمایشی‌ تأکید کرد و افزود: باید از تمام دست ساخته ‌های بشر و فناوری‌ های نوین در جهت توسعه فرهنگ دینی و انتقال حقیقت پیام انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بهره‌ ببریم.
وی اظهار کرد: جوانان نخبه، هنرمند، خلاق و با استعداد ایرانی می‌ توانند در این عرصه نیز خوش بدرخشند همانگونه که اکنون نیز دارای جایگاه ویژه ای هستند.
وی فعالان جامعه پویانمایی کشور را افراد متعهد و خوش استعداد خواند و گفت: بدون تردید این مجموعه سرمایه ‌ای عظیم برای کشور است که می‌ تواند اثرگذار و هدایت‌ آفرین باشد.
حجت الاسلام رئیسی تولید پویانمایی با مضامین اسلامی و تربیتی را در پرورش صحیح و تعمیق سبک زندگی اسلامی در نسل نو بسیار مؤثر دانست و افزود: کارگروه تخصصی پویانمایی در آستان قدس رضوی با استفاده از تجربیات و عضویت جمعی از متخصصان و فعالان پویانمایی و هنرهای دیجیتال تشکیل می شود تا ضمن حمایت از این هنر، بستری مناسب برای فعالیت هدفمند در جهت خلق آثار پویانمایی مرتبط با رسالت ‌های آستان قدس رضوی باشد.
وی هنرهای تصویری و نمایشی را در عمق بخشی به باورهای دینی نسل نوجوان و جوان کشور بسیار تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: نباید به هر قیمتی به دنبال جذب مخاطب بود و نباید برای جذب مخاطب، نگاه سکولار را به هنر وارد کرد.
وی گفت: دولت باید در حوزه آموزش هنر و رسانه به صورت فعال وارد شود، و اگر نقصی در آن بود باید در رفع و جبران آن تلاش کرد.