خانه / سایت خوان / مظنون حمله بارسلون به فرانسه رفته است؟
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/29 ساعت انتشار:21:48:19 بازدید:145بار کد خبر: DEN-1249983

پلیس اسپانیا اعلام کرد مظنون حمله پنج شنبه شب در بارسلون که 13 کشته و بیش از یکصد زخمی بر جای گذاشت، احتمالا به فرانسه گریخته باشد. یونس ابویعقوب 22 ساله که مراکشی الاصل است، مظنون این حمله است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، پلیس اسپانیا روز یکشنبه گفت علمیات های امنیتی در ایالات کاتالون و مرز فرانسه برای یافتن ابویعقوب در جریان است. به گفته پلیس، ابویعقوب احتمالا تنها عضو متواری یک گروه مظنون 12 نفره است. سایر اعضای این گروه یا به ضرب گلوله پلیس یا در انفجار یک خانه در بارسلون کشته یا بازداشت شدند. 
به گفته پلیس اسپانیا این گروه 12 نفره 120 کپسول گاز جمع آوری کرده بودند و قصد داشتند که از آنها در حملات خود استفاده کنند. مهاجمان شش ماه برای انجام این حملات و پر کردن سه خودرو از مواد منفجره برنامه ریزی کرده بودند. 
«ژوزف لوئیس تراپرو» رئیس پلیس کاتالون در کنفرانسی خبری درباره رفتن ابویعقوب به فرانسه گفت: اطلاعات خاصی در این مورد نداریم اما احتمال آن را رد نمی کنیم. 
بنا به اعلام رسانه های اسپانیایی، ابویعقوب همان راننده خودروی ون است که پس از زیر گرفتن عابران در بارسلون، متواری شد. اما تراپرو گفته که نمی تواند تایید کند که در هنگام حمله چه کسی راننده بوده، با این حال، بازرسان معتقدند تنها یک فرد در ون بوده است.
داعش مسئولیت حمله بارسلون را پذیرفت. این حمله 13 کشته و 120 زخمی بر جای گذاشت که از اتباع 34 کشور بوده اند.