خانه / سایت خوان / زنگنه درنطق دفاعی خودگفت:وزیربرنامه نمیدهد
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/28 ساعت انتشار:18:26:34 بازدید:270بار کد خبر: DEN-1249564

 بیژن زنگنه در نطق دفاعی خود برای وزارت نفت دولت دوازدهم گفت: وزیر برنامه نمی دهد و اساسا برنامه اسناد بالادستی است که متعهد به انجام آن هستیم.بیژن نامدار زنگنه برای دهمین بار جهت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی پشت تریبون رفت و به دفاع از برنامه های پیشنهادی خود برای وزارت نفت در دولت دوازدهم پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، بیژن نامدار زنگنه، وزیر پیشنهادی نفت در صحن علنی مجلس اظهاراتی مطرح کرد که در ادمه توضیحات ای شیخ الوزرا را می خوانید:

*در کشور ما نفت فقط یک کالا نیست و نفت و به تبع آن وزارت نفت جنبه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیت ملی دارد.اهمیت نفت موجب شده دشمنان در برخورد با جمهوری اسلامی به اعمال تحریم و اشکال تراشی در نفت روی بیاورند. 

*برنامه‌ای که از سوی من ارائه شده برنامه روشنی‌ است که توسط هیات رئیسه بررسی شده و هیچ مغایرتی در آن وجود ندارد. در صفحات پایانی برنامه من عینا برنامه ششم آورده شده است.

*اصولا معتقدم که برنامه دادن کار وزیر نیست بلکه ما باید راهکاری برای اجرای قوانین وضع شده و رسیدن به اهداف ارائه دهیم. درباره راه‌کارها به گذشته اشاره نمی‌کنم بلکه به آینده می‌پردازم.

*مهمترین مسئله‌ای که در وزارت نفت باید به آن پرداخته شود، سرمایه‌گذاری‌ است. میدان‌ های مشترک باید به‌ طور کامل تعیین تکلیف شوند و سرمایه گذاری انجام شود.