خانه / سایت خوان / آقای روحانی؛وزیر علوم را از اساتید علوم‌انسانی انتخاب کنید
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/28 ساعت انتشار:11:02:52 بازدید:219بار کد خبر: DEN-1249401

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در یادداشت تازه خوده با عنوان «درخواستی از رئیس‌جمهور محبوب» به موضوع انتخاب وزیر علوم پرداخته است.

دکتر حسام الدین واعظ زاده در خبرآنلاین نوشت: از رئیس جمهور محترم که از فرهیختگان و دانشمندان علوم انسانی می باشند، درخواست می شود برای چهار سال آینده، وزیری از اساتید علوم انسانی برای وزارت علوم انتخاب نمایند. در تمام دوران انقلاب فقط دو بار مدیریت این وزارتخانه به عهده علوم انسانی بوده است. یکی از حلقه های مفقوده در حوزه علوم انسانی عدم وجود متولی مستقل و متخصص برای برنامه ریزی و ترسیم راهبرد در علوم انسانی است.


وی می افزاید: نگرانی عمیق در مورد عدم جایگاه شایسته علوم انسانی در کشور درمیان قاطبه فرهیختگان و استادان علوم انسانی وجود داشته و دارد و متاسفانه مورد توجه مسئولین امر قرار نگرفته است.
از رئیس جمهور محترم که از فرهیختگان و دانشمندان علوم انسانی می باشند، درخواست می شود برای چهار سال آینده، وزیری از اساتید علوم انسانی برای وزارت علوم انتخاب نمایند. در تمام دوران انقلاب فقط دو بار این وزارت به علوم انسانی رسیده است. یکی از مشکلات توسعه صنعت و فن آوری و تولید ثروت از علم در کشور، نادیده گرفتن نقش مهم و استراتژیک فرهیختگان و استادان رشته های علوم انسانی است.

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.