خانه / سایت خوان / یک پیش‌بینی؛ترامپ بزودی استعفا می‌کند!
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/27 ساعت انتشار:23:04:50 بازدید:1233بار کد خبر: DEN-1249292

تونی شوارتز بر این باور است که رییس جمهور آمریکا تا پیش از پایان دوران ریاست جمهوری‌اش مجبور به استعفا می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، تونی شوارتز Tony Schwartzنویسنده کتاب خاطرات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به نام « هنر معامله » که سال 1987 منتشر شد براین باور است که این میلیاردر پیش از پایان دوره ریاست جمهوری خود در سال 2021 و حتی شاید پیش از پایان امسال از سمت خود کناره گیری کند.

تونی شوارتز در توئیتی نوشت: ترامپ پیش از آنکه مأموران تحقیق درباره پرونده ارتباط نزدیکان وی با روسیه ، هیچ راه دیگری برای وی باقی نگذارند ، استعفا خواهد کرد.

شوارتز که کتاب وی به شهرت رئیس جمهور کنونی به عنوان یک بازرگان باهوش کمک کرد، گفت حلقه محاصره علیه ترامپ با سرعت غیرقابل باوری رو به پیشرفت است.

وی افزود: ترامپ پیش از آنکه نتیجه تحقیقات مولر و کنگره او را مجبور به استعفا کند، از این سمت کنار خواهد رفت.

وی به تحقیقات فدرال تحت ریاست رابرت مولر، دادستان ویژه و تحقیقاتی که تحت ریاست دو کمیسیون پارلمانی کنگره آمریکا درباره مداخله روسیه در روند انتخاباتی سال 2016 صورت می‌گیرد، اشاره کرد. این تحقیقات براساس تردیدهایی که درباره تبانی میان نزدیکان ترامپ و مسئولان روس در دوره تبلیغات انتخاباتی وجود دارد و همچنین تردیدها در خصوص اخلال در رسیدگی قضایی از طرف این رئیس جمهور جمهوریخواه است،‌ صورت می گیرد.

شوارتز در توئیت دیگری نوشت ریاست جمهوری ترامپ در عمل پایان یافته است.

وی گفت اگر ترامپ تا پایان سال دوام بیاورد او تعجب می‌کند. بیشترین احتمال این است که او تا پاییز استعفا کند. البته اگر زودتر از این تاریخ استعفا نکند.

شوارتز در دوره نوشتن این کتاب که از زمان انتشار آن یکی از موفقیت های وی به شمار می آید،‌ 18 ماه را با این غول ساخت و ساز گذراند. این کتاب 48 هفته در فهرست کتابهای پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت و بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رسید.

این نویسنده سال گذشته در دوره تبلیغات انتخاباتی ترامپ از وی بیزاری جسته و اعلام کرده بود با کتابش "چهره کریه او را زیبا کرده است."

وی ژوئیه 2016 گفته بود من احساس پشیمانی شدیدی می کنم که ترامپ را به شکلی نشان دادم که توجه ها را بیشتر به سمت وی جلب کرد و او را بیش از آنچه هست مهم نشان داد.