خانه / سایت خوان / افزایش شمار قربانیان بردگی مدرن در انگلیس
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/22 ساعت انتشار:20:17:44 بازدید:269بار کد خبر: DEN-1246429

ابعاد جرایم مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس که از آن جمله می توان به قاچاق انسان و روسپیگری اجباری اشاره کرد، بسیار گسترش یافته است و قربانیان این پدیده شوم به دهها هزار نفر می رسد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز، آژانس جرایم ملی (NCA) که مقر آن در لندن است، روز یکشنبه گزارشی درباره ابعاد مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس منتشر کرد. بر اساس این گزارش، دامنه بردگی اجباری در انگلیس از فعالیت یک باند روسپیگری رومانیایی که سالانه پنج میلیون یورو از این راه عاید خود می کند تا قاچاق دختری 12 ساله به این کشور با هدف کار در خانه و همراهی کودکان صاحب خانه به مدرسه را در بر می گیرد. بر اساس این گزارش، قربانیان اغلب از کشورهای اروپای شرقی، ویتنام و نیجریه هستند و شمارشان بلحاظ جنسیتی، یعنی زن یا مرد بودن، تقریبا برابر است.
بر اساس گزارش آژانس جرایم ملی، در حال حاضر بیش از 300 عملیات پلیسی علیه جرائم مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس در جریان است. این سازمان می گوید که به احتمال زیاد و در زندگی روزانه خود با موارد بردگی مدرن مواجه می شویم و شاید موارد آنقدر محسوس نباشند.
این سازمان کمپینی را در آگاهی رسانی به شهروندان به راه انداخته و از آنان می خواهد تا موارد مشکوک مرتبط با بردگی مدرن را به این سازمان گزارش دهند.
گروهی از زنان و دختران قربانی که با وعده و وعید زندگی بهتر به انگلیس آورده می شوند، در آخر چیزی جز روسپیگری اجباری عایدشان نمی شود.
گروهی دیگر در کارواش‌ها، کارهای ساختمانی و کشاورزی و یا فراورده های غذایی و یا کشت و تولید ماری جوانا به کار گرفته می شوند، با حداقل حقوق و در شرایط نامناسب.
«ویل کر» از مدیران آژانس جرایم ملی در این باره گفت: «افرادی هستند که هر آن در بریتانیا استثمار می شوند» که «تمام ابعاد و جزییات آن هنوز معلوم نیست.» 
وی می افزاید که بردگی مدرن، سوء استفاده از انسانها و استثمار آنها در هر شهر بزرگ یا تقریبا بزرگ بریتانیا اتفاق می افتد.
آژانس جرایم ملی (NCA)، سازمانی است که علیه جرایم سازمان یافته، قاچاق انسان، سلاح و مواد مخدر، جرایم اینترنتی و اقتصادی که در داخل و خارج از مرزهای انگلیس فعالیت می کند.