خانه / سایت خوان / نوبخت: برای جبران خسارات سیل تلاش می‌کنیم
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/22 ساعت انتشار:18:36:47 بازدید:87بار کد خبر: DEN-1246402

معاون رئیس جمهوری گفت: دولت برای جبران خسارت سیلزدگان اخیر از هیچ اقدام و تلاشی فروگذار نخواهد بود. بخشی از خسارتها به صورت وام بلاعوض به مردم پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت امروز در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده خراسان رضوی افزود: سیل عصر جمعه ۲۰ مرداد جاری در برخی مناطق کشور به ۵۸ روستا و شش شهرستان خسارت قابل توجهی وارد کرده است.

وی خسارت وارده سیل به روستاهای خراسان‌رضوی را طبق برآوردهای انجام شده تاکنون هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: اطلاع رسانی مناسب و خروج مردم از حریم رودخانه ها از اقدامات خوبی بود که در واقعه سیل اخیر انجام و باعث شد جانباختگان به حداقل برسد.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: کاشت درختان در دامنه‌های شیبدار و ساخت سیل‌بند از راهکارهای پیشگیری از بروز سیلاب و اتفافات مشابه در کشورمان است.

معاون رییس‌جمهوری امروز به خراسان رضوی سفر کرده و با همراهی استاندار و سایر مسئولان استان به مناطق سیل زده شهرستان‌های کلات و درگز سرکشی کرد.

در پی بارش‌های رگباری عصر جمعه در نیمه‌شمالی خراسان‌رضوی و جاری‌شدن سیل در شهرستان‌های درگز، قوچان، نیشابور و کلات ۹ نفر جان باختند و چهار نفر مفقود شده‌اند.