خانه / سایت خوان / گمانه‌زنی‌ها برای حذف نفت از لیگ برتر فوتبال
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/22 ساعت انتشار:14:31:56 بازدید:225بار کد خبر: DEN-1246296

بازیکنان تیم فوتبال نفت تهران روز یکشنبه در اعتراض به آنچه آن را «عمل نکردن تعهدات باشگاه» نامید، در سر تمرین حاضر نشدند. در همین حال برخی گمانه زنی ها از گذاشتن این تیم از رقابت های لیگ برتر توسط فدراسیون فوتبال حکایت دارد.

به گزارش ایرنا، نفت تهران در یک سال گذشته با حاشیه ها و مشکلات زیادی روبرو بوده و امروز یکشنبه نیز بازیکنان به دلیل پرداخت نشدن حقوق خود، در تمرینات حاضر نشدند و دست به اعتصاب زدند. همچنین خبر می رسد یکی از کارمندان باشگاه حکم توقیف اموال باشگاه را از محاکم قضایی دریافت کرده است.
فدراسیون فوتبال پیشتر به مسئولان باشگاه نفت تهران هشدار داد که اگر به تعهدات مالی خود در قبال بازیکنان و کادر فنی عمل نکند، از لیگ برتر کنار گذاشته می شود و همه بازی های این تیم سه بر صفر به سود حریفان خواهد شد.
فدراسیون فوتبال اعلام کرد که از نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور تیم های که واجد شرایط باشند اجازه حضور در لیگ برتر را خواهند داشت و تیم ها اگر شرایط حرفه ای لازم را نداشته باشند در لیگ حضور نخواهند داشت.
تیم فوتبال نفت تهران در سال 1389 موفق به حضور در لیگ برتر باشگاه های کشور شود و امتیاز این تیم به علت موانع قانونی وزارت نفت پس از 36 سال حمایت مالی این وزارتخانه در هشتم تیر ۱۳۹۵ به بخش خصوصی واگذار شد. این واگذاری همچنان با حاشیه ها و برخی موانع حقوقی در بحث نقل و انتقال باشگاه همراه است.
مشکلات مالی و حاشیه های این تیم از همین انتقال و واگذاری به بخش خصوصی آغاز شد. سال گذشته این تیم علی رغم همه مشکلات و عمل نکردن به تعهدات مالی بازیکنان و کادر فنی و اعتصاب دامنه دار، قهرمان جام حذفی باشگاه های کشور شد.
بعد از کناره گیری علی دایی از این تیم، نفت تهران تا یک هفته مانده به لیگ برتر، بدون سرمربی بود و حتی نتوانسته بود فعالیتی در فصل نقل و انتقال داشته باشد تا اینکه حمید درخشان با پذیرش این مسئولیت، سکاندار نفت تهران در لیگ برتر شد.
اما به نظر می رسد با وجود وعده های مسئولان این باشگاه، نفت تهران در لیگ هفدهم نیز دستخوش حاشیه ها و حوادثی خواهد بود که شاید در نهایت منجر به حذف آن لیگ برتر شود.