خانه / سایت خوان / رئیس پارلمان عربی فردا وارد عراق می‌شود
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/22 ساعت انتشار:14:18:43 بازدید:80بار کد خبر: DEN-1246291

رئیس پارلمان عربی به دعوت رئیس پارلمان عراق فردا وارد این کشور می‌شود، قرار است در این دیدار دو طرف درباره تقویت روابط گفت‌وگو کنند و در همین راستا پارلمان عربی از دولت و ملت عراق اعلام حمایت کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه سعودی عکاظ، مشعل بن فهم السلمی، رئیس پارلمان عربی در رأس یک هیئت بلند پایه در پاسخ  به دعوت سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق فردا (دوشنبه) وارد این کشور می‌شود. این سفر وی سه روز طول می‌کشد.

در این دیدار دو طرف درباره همکاری، تبادل دیدگاه‌های دو طرف و آنچه که باعث فعال شدن نقش پارلمان عربی می‌شود، گفت‌وگو خواهند کرد.

رئیس پارلمان عربی نیز در پارلمان عراق صبح سه شنبه سخنرانی کرده و بر عزم راسخ این پارلمان در برقراری روابط، همکاری با پارلمان‌های کشورهای عربی در بالاترین سطح خود، تقویت روابط دیپلماتیک این پارلمان که سبب تحکیم موضع رسمی‌ آن در همه سطوح و در همه محافل منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شود، تاکید خواهد کرد.

در این دیدار رئیس پارلمان عربی از تلاش‌های عراق در مبارزه با تروریسم حمایت کرده و بر ضرورت همکاری عراق با کشورهای عربی پیرامون مسائل و منافع ملت عرب، تقویت روابط دولت عراق با کشورهای عربی تاکید خواهد کرد.

همچنین رئیس پارلمان عربی اعلام خواهد کرد که در کنار دولت و ملت عراق جهت حفظ استقلال، امنیت و اتحاد این کشور خواهد ایستاد، در عین حال نسبت به دخالت‌های بیگانگان در امور داخلی عراق اظهار مخالفت و از طرح آشتی ملی میان گروه‌های عراقی اعلام حمایت خواهد کرد.

همچنین در جریان این سفر نشست‌هایی با برخی مقامات عراقی از جمله فؤاد معصوم رئیس جمهور، حیدر العبادی نخست وزیر، ابراهیم جعفری وزیر خارجه و رؤسای فراکسیون‌های پارلمانی عراق برگزار خواهد شد.