خانه / سایت خوان / ژاپن درصدد فاصله گرفتن از آمریکا است
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/21 ساعت انتشار:23:51:13 بازدید:699بار کد خبر: DEN-1246048

پس از تنش های اخیر بین آمریکا و کره شمالی استقلال کشورشان از آمریکایی ها در دفاع از سرزمین شان را ضروری می دانند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از شبکه پنج تلویزیون فرانسه؛ ژاپنی ها که از بمب هسته ای خاطره ای تلخ دارند پس از تنش های اخیر بین آمریکا و کره شمالی استقلال کشورشان از آمریکایی ها در دفاع از سرزمین شان را ضروری می دانند. 
این شبکه گزارش داد ژاپنی ها که خاطره انفجار دو بمب هسته ای در سال 1945 را به یاد دارند، برای جلوگیری از تکرار این حادثه تلاش می کنند. آمریکا در این سال ژاپن را با بمب های هسته ای هدف قرار داد. گزارشگر این شبکه گفت ژاپنی ها تا این لحظه خود را از تشدید تنش های لفظی بین آمریکا و کره شمالی دور نگاه داشته اند. اما هم اکنون برخی از مردم این کشور از دولت خواستند تغییر رویه دهد.

تلویزیون فرانسه بخشی از سخنان یوکاکن ماتسوبارا شهروند ژاپنی ساکن توکیو را پخش کرد. وی گفت هفته پیش ما سالگرد بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازاکی را برگزار کردیم. ژاپن تنها کشور در جهان است که شاهد حمله هسته ای بوده و این کشور به جای آن که تحت حمایت آمریکا قرار بگیرد، باید خودش وارد عمل شود. ریا توگاشی نیز گفت ما تا این لحظه تحت حمایت آمریکا بوده ایم. چرا که متحد آمریکایی ها هستیم. اما ممکن است به ائتلاف خیانت شود. از این رو لازم است که ژاپن بتواند از خودش محافظت کند.