خانه / سایت خوان / افتتاح دفتر آیت‌الله مکارم در مدینه و مکه
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/05/21 ساعت انتشار:20:48:34 بازدید:159بار کد خبر: DEN-1245984

دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در راستای خدمت رسانی و پاسخگویی به سئوالات حجاج و روحانیان کاروان ها در مدینه منوّره و مکه مکرّمه افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید روز شنبه اعلام کرد:با شروع پرواز حجاج، دفتر آیت الله مکارم شیرازی درمدینه دایر گردیده بود و اکنون با توجه به نزدیک شدن به زمان انجام مناسک حج و حضور بیش از پیش زائران محترم در شهر مکه مکرمه، دفتر معظم له در مکه مکرمه نیز افتتاح شد.
این پایگاه اعلام داشت: دفتر مدینه منوّره به آدرس هتل جلنار طیبه، روبروی اداره تجهیز بقیع، هتل جلنار طیبه، طبقه اول ، اتاق 101 و 102 فعالیت آن نیز تا اول شهریور می باشد.آدرس دفتر مکه مکرّمه نیز هتل سدره الاحسان، عزیزیه، نرسیده به هتل دار هادی، مقابل مسجد قطری است و فعالیت دفتر مکه از اول تا 15 شهریور می باشد.
دفتر آیت الله مکارم شیرازی همچنین اعلام کرده است : حج یکی از ارکان مهمّ اسلام، و از بزرگترین فرائض دینی است. قرآن مجید در یک عبارت کوتاه و پرمعنی می فرماید: «وَ لِلّه عَلَی النّاسِ حِجُّ الْبَیْتِ مَنِ اسْتَطاعَ اِلَیْهِ سَبیلاً; برای خدا بر مردم است که حجّ خانه او کنند، آنها که توانائی رفتن به سوی او دارند» و در ذیل همین آیه می فرماید: «وَ مَنْ کَفَرَ فَاِنَّ اللّهَ غَنِیٌّ عَنِ الْعالَمینَ; و هر کس کفر ورزد (و حج را ترک کند، به خود زیان رسانده)، خداوند از همه جهانیان بی نیاز است.»
امسال 86 هزار و 500 زایر ایرانی درمناسک حج ابراهیمی حضور دارند.