خانه / سایت خوان / افزایش دمای هوای مازندران تا ۳۸درجه
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/04/26 ساعت انتشار:16:54:58 بازدید:246بار کد خبر: DEN-1234646

مدیرکل مدیریت بحران مازندران از تغییر ساعات کار ادارات استان به دنبال افزایش دمای هوای مازندران خبر داد.

علی اصغر احمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: دمای هوای مازندران در روزهای گذشته بسیار افزایش یافته و طی روزهای پایانی هفته به بالاترین سطح خود خواهد رسید.

وی افزود: هم‌اکنون دمای هوا در برخی شهرهای استان تا 35 درجه رسیده و این افزایش دما در روزهای پایانی هفته تا 40 درجه نیز خواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با تاکید بر مدیریت مصرف بهینه برق و انرژی از سوی مشترکان تصریح کرد: شرکت توزیع برق استان برنامه‌ای برای قطعی مقطعی برق در ایام پیک مصرف برق ندارد لذا باید مردم مصرف برق را مدیریت کنند.

احمدی با بیان اینکه گرمای هوا امسال یک ماه زودتر سراغ مردم مازندران آمده است، افزود: استفاده از وسایل سرمایشی در مناطق مختلف استان حتی در نقاط ارتفاعات نیز به دلیل تغییر ناگهانی دمای هوا و تغییر اقلیم رشد یافته است.

وی با اشاره به اینکه افزایش دمای هوا سبب می‌شود تا بازدهی کارکنان در ادارات کاهش و مصرف برق و سیستم سرمایشی در ادارات افزایش یابد، گفت: برای مدیریت در مصرف انرژی به دستور استاندار مازندران، ساعات کار ادارات استان طی روزهای سه شنبه تا پنج شنبه هفته جاری تغییر یافته است.

احمدی گفت: بر اساس ابلاغیه استاندار مازندران به تمامی ادارات استان، ساعات کار ادارات مازندران در روزهای پایانی هفته از ساعت 6.30 تا 13.30 خواهد بود یعنی کارکنان یک ساعت زودتر به محل کار آماده و یک ساعت زودتر از محیط کار خود خارج می‌شوند.