خانه / سایت خوان / "اون" تهدیدات ترامپ را «بلوف» می‌داند
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/04/26 ساعت انتشار:16:25:16 بازدید:169بار کد خبر: DEN-1234633

برخی از نزدیکان «کیم جونگ اون» فاش کردند وی هیچکدام از تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا را جدی نمی‌داند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی میل؛ «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، معتقد است تهدیدات مکرر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، علیه کشورش، «بلوف» است.

ترامپ 4 ژوئیه یک جلسه اضطراری برای چگونگی پاسخ دادن به نخستین آزمایش موشک بین قاره‌ای کره شمالی ترتیب داده بود. این موشک به گفته مقامات پیونگ‌یانگ، قادر است تا آلاسکا نیز برسد. چند سخنگوی کیم جونگ اون اظهار داشتند تهدیدات ترامپ به هیچ وجه موجب وحشت رهبر کره شمالی نشده است و حتی به عقیده وی، رزمایش نظامی آمریکا در آب‌های استرالیا فقط یک نمایش قدرت است.

سخنگوهای کیم جونگ اون به یک روزنامه دولتی اظهار داشتند: آمریکا در آرزوی یک حمله نظامی به کره شمالی است. تهدید به چنین حمله‌ای فقط یک بلوف مضحک است و از سوی کسانیکه از قدرت گرفتن کره شمالی ناراحت هستند، مطرح می‌شود. موشک‌هایی که پیونگ‌یانگ مورد آزمایش قرار می‌دهد صرفا جنبه دفاعی دارند. باوجود حرکت ناامیدکننده آمریکا برای حذف دولت کره شمالی، ما به کار خود ادامه می‌دهیم.

آمریکا هم‌اکنون در حال برپایی یک رزمایش مشترک با نیروهای استرالیایی در شمال کویینزلند است. این بزرگترین رزمایش استرالیا و  آمریکا به حساب می‌آید.