خانه / سایت خوان / آغاز اخذ رای ایرانیان مقیم کوبا
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/02/29 ساعت انتشار:19:18:13 بازدید:164بار کد خبر: DEN-1210142

فرآیند اخذ رای ایرانیان مقیم و گردشگران ایرانی حاضر در کوبا از کشورهای همجوار، کانادا و آمریکا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 صبح به وقت محلی (16:30 به وقت تهران) در شعبه مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در هاوانا آغاز شد.

به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در هاوانا با صدور اطلاعیه ای، با اشاره به توریستی بودن کوبا و حضور جمع کثیری از ایرانیان مقیم کشورهای همجوار، که امکان رای گیری در آن کشورها به دلایل مختلف فراهم نیست و در روز برگزاری انتخابات در کوبا حضور دارند ، از آنها دعوت کرد تا با حضور در محل سفارت، در این حماسه ملی شرکت کنند.

دراین اطلاعیه آمده است :همانگونه که امام راحل (ره) فرموده اند، 'میزان رای ملت است' و انتخابات در ایران دارای تاثیرات ملی، منطقه ای و بین المللی شگرفی است. از همین روی چگونگی برگزاری و میزان مشارکت ایرانیان عزیز در هر انتخاباتی، تعیین کننده و دارای نتایج عمیق خواهد بود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره دهمین مجلس شورای اسلامی امروز-جمعه- 29 اردیبهشت ماه در سراسر ایران و برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در مراکز تعیین شده توسط سفارت خانه های کشورمان درحال برگزاری است.