خانه / سایت خوان / کره جنوبی به حالت آماده‌باش درآمد
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/02/01 ساعت انتشار:16:01:37 بازدید:193بار کد خبر: DEN-1198400

مقامات کره جنوبی روز جمعه اعلام کردند که همزمان با نزدیک شدن سالروز تأسیس ارتش کره شمالی، کره جنوبی در حالت آماده  باش کامل قرار گرفته است.

به گزارش میزان مقامات کره جنوبی روز جمعه اعلام کردند که همزمان با نزدیک شدن سالروز تأسیس ارتش کره شمالی، کره جنوبی در حالت آماده باش کامل قرار گرفته است.

مقامات سئول گزارش دادند که به دلیل وجود نگرانی‌هایی درباره احتمال انجام آزمایش اتمی از سوی کره شمالی، تجهیزات نظامی کره جنوبی در دو طرف مرزهای کره شمالی و جنوبی مستقر شده‌اند.

رویترز به نقل از مقامات آمریکا گزارش داد: فعالیت‌هایی فراتر از حد معمول از سوی جنگنده‌های چین در حال انجام است و این امر می‌تواند نشان دهنده این امر باشد که چین به عنوان بزرگترین متحد کره شمالی نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

«لی دوک-هنگ» سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفت: کره شمالی روز سه‌شنبه جشن هشتادوپنجمین سالروز تأسیس ارتش که یکی از مهمترین جشن‌ها در این کشور است و معمولا بعد از مانورهای نظامی انجام می‌شود را برگزار خواهد داد.

وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز اعلام کرد: نمایندگان آمریکا و کره جنوبی و ژاپن نیز قرار است نشستی را برگزار کرده و در این نشست درباره مهار تحریکات کره شمالی، افزایش فشار به پیونگ‌یانگ و  اطمینان از نقش سازنده چین در حل و فصل مسئله هسته ای کره شمالی مذاکره کنند.

«سی.ان.ان» نیز روز پنجشنبه گزارش داد که در پی افزایش تهدیدات کره شمالی برای انجام حمله پیشدستانه، چین ارتش خود را در حالت آماده‌باش قرار داده است.

سالنامه جامع اختصاصی مدیران دنیای سفر انتشارات دنیای اقتصاد