خانه / سایت خوان / پیشرفت برنامه موشکی زیردریایی کره‌شمالی
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/02/01 ساعت انتشار:14:50:20 بازدید:145بار کد خبر: DEN-1198366

گروهی هشت نفره از کارشناسان سازمان ملل گزارش دادند که کره شمالی به سرعت در حال پیشرفت در ساخت زیردریایی‌هایی است که قابلیت شلیک موشک و موشک‌های بالستیک نصب شده بر روی زیردریایی را دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، در گزارش این هیات آمده است: تحولات سریع تکنولوژیکی در بازه‌ای بسیار کوتاه در کره شمالی نتیجه پیشرفت این کشور در عملیاتی کردن سیستم‌های زیردریایی است که قابلیت شلیک و نصب موشک‌های بالستیک را دارند. تصاویر به دست آمده از زیردریایی کلاس "گورائه"، جزئیات مربوط به موشک‌های قابل نصب بر روی زیردریایی موسوم به "KN-11" و "پوکوکسونگ-1" در این گزارش دیده می‌شود.

لوله مربوط به شلیک موشک بر روی زیردریای گورائه نشان می‌دهد که این یک نمونه اولیه است و تغییراتی برای پرتاب و شلیک آن در حال انجام است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: این تغییرات و سایر اقدامات از سوی کره شمالی به این معناست که پیونگ یانگ به دنبال استفاده از آنها بر روی زیردریایی‌هاست.

دولت کره شمالی در سال 2016 پنج موشک "KN-11" را آزمایش کرد و جهار مورد آزمایش این موشک‌ها نیز ظرف پنج ماه در منطقه "سینپو" صورت گرفته است که نشان دهنده روند پیشرفت سریع آن است.