خانه / سایت خوان / پیشرفت برنامه موشکی زیردریایی کره‌شمالی
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/02/01 ساعت انتشار:14:50:20 بازدید:97بار کد خبر: DEN-1198366

گروهی هشت نفره از کارشناسان سازمان ملل گزارش دادند که کره شمالی به سرعت در حال پیشرفت در ساخت زیردریایی‌هایی است که قابلیت شلیک موشک و موشک‌های بالستیک نصب شده بر روی زیردریایی را دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، در گزارش این هیات آمده است: تحولات سریع تکنولوژیکی در بازه‌ای بسیار کوتاه در کره شمالی نتیجه پیشرفت این کشور در عملیاتی کردن سیستم‌های زیردریایی است که قابلیت شلیک و نصب موشک‌های بالستیک را دارند. تصاویر به دست آمده از زیردریایی کلاس "گورائه"، جزئیات مربوط به موشک‌های قابل نصب بر روی زیردریایی موسوم به "KN-11" و "پوکوکسونگ-1" در این گزارش دیده می‌شود.

لوله مربوط به شلیک موشک بر روی زیردریای گورائه نشان می‌دهد که این یک نمونه اولیه است و تغییراتی برای پرتاب و شلیک آن در حال انجام است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: این تغییرات و سایر اقدامات از سوی کره شمالی به این معناست که پیونگ یانگ به دنبال استفاده از آنها بر روی زیردریایی‌هاست.

دولت کره شمالی در سال 2016 پنج موشک "KN-11" را آزمایش کرد و جهار مورد آزمایش این موشک‌ها نیز ظرف پنج ماه در منطقه "سینپو" صورت گرفته است که نشان دهنده روند پیشرفت سریع آن است.

سالنامه جامع اختصاصی مدیران دنیای سفر انتشارات دنیای اقتصاد