خانه / سایت خوان / تجمع مخالفان ترامپ هنگام سخنرانی وی در کنتاکی
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/01/01 ساعت انتشار:09:34:51 بازدید:126بار کد خبر: DEN-1187324

همزمان با سفر رییس جمهوری آمریکا به شهر لویزویل در ایالت کنتاکی، معترضان به سیاست های دونالد ترامپ در محل سخنرانی وی تجمع کرده و علیه او شعار دادند.

به گزارش ایرنا معترضان که دست نوشته ها و پلاکاردهایی علیه رییس جمهوری آمریکا حمل می کردند، با سر دادن شعارهایی او را دروغگو نامیدند. آنها بویژه از طرح دولت ترامپ برای برچیدن بیمه درمان همگانی دوران اوباما خشمگین بودند و با حمل پلاکاردهایی اعتراض خود را به طرح پیشنهادی ترامپ اعلام کردند.
گروه های مدنی از جمله 'زندگی سیاهپوستان مهم است' ('بلک لایوز مدر') در این تجمع حضور داشتند.
این تجمع بدون زد و خورد میان مخالفان و موافقان ترامپ پایان یافت، اما پلیس و نیروهای امنیتی در چند مرحله مسیر معترضان را از مردم طرفدار ترامپ که برای استقبال از وی رفته بودند جدا کردند.
ترامپ که روز دوشنبه به شهر لویزویل در ایالت کنتاکی رفته بود، در جمع تعداد زیادی از طرفداران خود سخنرانی و وعده های انتخاباتی خود را تکرار کرد.
وی قول داد که شغل بیشتری برای آمریکایی ها ایجاد کرده و دیوار با مکزیک را بسرعت بسازد. وی همچنین خطاب به طرفدارانش گفت که 'اسلام رادیکال' را متوقف خواهد کرد. ترامپ همچنین وعده داد که فساد در حکومت آمریکا را ریشه کن خواهد کرد.
روز پنجشنبه گذشته نیز همزمان با ورود دونالد ترامپ به شهر نشویل در ایالت تنسی، صدها نفر از دانشجویان و مردم مخالف رییس جمهور آمریکا دست به راهپیمایی زده و سیاست های دونالد ترامپ را محکوم کردند.
شهرهای مختلف آمریکا در هفته های اخیر شاهد دهها تجمع بزرگ و کوچک علیه رییس جمهور این کشور و سیاست های وی از جمله در خصوص بیمه درمانی و مهاجرت بوده است.
به نوشته نیویورک تایمز، طرح دولت ترامپ برای جایگزینی بیمه درمانی اوباما، میلیون ها آمریکایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب می شود که آنها بیمه درمانی فعلی خود را از دست بدهند. بر اساس آمار دفتر محاسبات کنگره آمریکا، در صورت تصویب و اجرای طرح بیمه جایگزین جمهوری‌خواهان، 14 میلیون شهروند آمریکایی را در همان سال نخست از خدمات بیمه درمانی که اکنون دارند محروم خواهد کرد.