خانه / سایت خوان / سرلشکر باقری:روحیه ایثار رمز موفقیت در عملیات فتح المبین بود
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/12/30 ساعت انتشار:21:18:57 بازدید:129بار کد خبر: DEN-1187273

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:رزمندگان در عملیات فتح المبین با روحیه ایثار و شهادت طلبی، قدم به قدم پیشروی و زمین‌های اشغالی را آزاد کردند.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در یادمان شهدای عملیات فتح المبین در شوش در جمع راهیان نور با بیان اینکه عملیات فتح المبین جزو عملیات‌های موفق و تعیین کننده دفاع مقدس بود، افزود: حساسیت در این عملیات به قدری پیچیده بود که فاصله سنگرهای ما با دشمن به 20 متر رسید اما رزمندگان در این عملیات با روحیه ایثار و شهادت طلبی، قدم به قدم پیشروی و زمین‌های اشغالی را آزاد کردند. 

 

وی در ادامه به بیان خاطره‌ای در رابطه با سردار سرخه از رزمندگان عملیات فتح المبین پرداخت و گفت: یکی از رزمندگان اهل شوش به نام سردار حسن سرخه در این عملیات دلاوری‌های زیادی را به نمایش گذاشت. 

 

سرلشکر باقری ادامه داد: این نمونه‌ای از رشادت و ایثاری است از آنچه که شهدا، رزمندگان و جانبازان بر جا گذاشتند و در سینه‌های ما مانده که چگونه دفاع مقدس را رقم زدند. رژیم بعثی با لشکر زرهی و ده‌ها لشکر و با پشتوانه 35 کشور جهان به کشورمان تجاوز کرد اما آمارهای بعد از جنگ نشان می‌دهد تلفات بعثی‌ها 2 برابر شهدای ما بوده است. 

 

وی بیان کرد: امروز ما در سرزمین‌های راهیان نور سربلندانه افتخارات شهدا را بیان می‌کنیم و در تاریخ به ثبت می‌رسانیم. 

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: باید قدر انقلاب را بدانیم و مسیرهای دشوار را با درس گرفتن از شهدا طی کنیم ، فرهنگ تلاش، مجاهدت و ایثار چیزی است که باید از جبهه‌ها به شهرها ببریم و در خدمت به هم‌وطن خود از آن بهره ببریم و بدانیم رزمندگان از آن بهره برده‌اند. 

 

باقری خاطرنشان کرد: روزی ما در مرزهای خوزستان می‌جنگیدیم تا تنگه استراتژیک کشور را جدا نکنند و امروز رزمندگان و حامیان انقلاب و فرزندان ما در جبهه‌های سوریه، عراق ‌و یمن امنیت این ملت را برقرار می‌کنند و همه دنیا را به حیرت وا داشته‌اند. 

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با هدایت شهیدان و رهبر معظم انقلاب همه مشکلات برطرف شود، ما به آینده کشور امید داریم و امیدواریم سال جدید سالی امن و آرام برای کشور ایران باشد. 

 

یادمان شهدای عملیات فتح المبین یادآور عملیات غرورآفرین فتح المبین است که در فروردین سال 61 انجام شد و طی آن عملیات حدود 2500 کیلومتر مربع از زمین‌های کشورمان از دست رژیم متجاوز بعثی آزاد شد. 

 

این یادمان در غرب شهر شوش قرار دارد.