خانه / سایت خوان / سناتورهای آمریکایی به دنبال اعمال تحریم علیه هواپیماهای تجاری ایران
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/11/29 ساعت انتشار:21:10:59 بازدید:459بار کد خبر: DEN-1174018

سناتورهای آمریکایی با ارائه طرحی تحت عنوان «آسمانهای عاری از تروریسم» به دنبال اعمال تحریم علیه بخش هواپیماهای تجاری ایران هستند.

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، سناتور مارکو روبیو امروز جمعه گفت که سناتورهای آمریکایی طرحی را ارائه کرده‌اند تا تحریمهایی علیه بخش هواپیماهای تجاری ایران که (به ادعای آنها) برای حمایت از تروریسم مورد استفاده قرار میگیرد اعمال شود.

این گزارش افزود؛ براساس این طرح، دولت دونالد ترامپ باید به صورت منظم به کنگره گزارش ارائه کند که آیا ایران از هواپیماهای تجاری برای حمل و نقل محموله های غیرقانونی، تسلیحات، نیروی نظامی، تجهیزات و اجزای موشکی، الکترونیکی یا راکتی استفاده میکند یا نه؟

نمایندگان آمریکا این طرح را «قانون آسمانهای عاری از ترور» نامگذاری کرده‌اند؛ قانونی که با استفاده ایران از هواپیماهای تجاری برای مقاصد تروریستی مقابله خواهد کرد. در صورت ارائه گزارش از سوی دولت، دفتر کنترل خارجی داراییهای وزارت خزانه داری آمریکا موظف است علیه ایرلاینهای تجاری ایران که دولت آنها را متخلف معرفی کرده است تحریمهایی اعمال کند.

مقامات دولت آمریکا تلاش میکنند با استفاده از ابزارهای مختلف فشارهای علیه ایران را تشدید کنند. وزارت خزانه داری آمریکا اخیرا 12 موسسه و 13 فرد را در ارتباط با ایران و به بهانه آزمایش موشکی این کشور در لیست تحریمهای خود قرار داد.