خانه / سایت خوان / مسکو تبلیغات بی بی سی را محکوم کرد
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/11/29 ساعت انتشار:19:13:09 بازدید:162بار کد خبر: DEN-1173965

روسیه تبلیغات شبکه خبری بی بی سی با موضوع احتمال خشونت طلبی ورزش دوستان روسی در جام جهانی فوتبال 2018 و پخش فیلمی در این باره را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، مسکو در بیانیه ای فیلم پخش شده از شبکه تلویزیونی بی بی سی تحت عنوان «ارتش شروران روسی» را محکوم و اعلام کرد که این اقدام برای بی اعتبار کردن جام جهانی فوتبال 2018 روسیه، انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری روسیا سگودنیا، پایگاه خبری سفارت روسیه در لندن در بیانیه خود که روز جمعه منتشر کرد، نوشت: فیلم پخش شده تصور شوک آوری بوجود می آورد و هدف اصلی نیز ایجاد ترس و هراس در مورد امنیت تماشاگران فوتبال است که می خواهند برای تماشای مسابقات جام جهانی 2018 به روسیه سفر کنند.
در بیانیه آمده است: فیلم بی بی سی بر اساس ناآرامی های سال گذشته در مارسی فرانسه و نیز صحنه هایی از برخی تماشاگران خشن روسی ساخته شده که بازتاب واقعیت ها نیست.
مارسی فرانسه در ژوئن سال گذشته به دنبال تساوی یک بر یک تیم های فوتبال روسیه و انگلیس در جام کشورهای اروپا شاهد خشونت تماشاگران روسی و انگلیسی بود که شماری از دو طرف در درگیری ها مجروح شدند.
سفارت روسیه تاکید کرده است: تهیه کنندگان فیلم پخش شده در شبکه تلویزیونی دولتی انگلیس تمامی تلاش ممکن را برای بی اعتبار کردن روسیه و جام جهانی فوتبال 2018 بکار گرفتند.
روزنامه گاردین نیز طرفداران تیم فوتبال روسیه را به تدارک برای خشونت آفرینی در جام جهانی 2018 متهم کرده است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه انگلیسی مدعی شده است که طرفداران فوتبال روسیه از تماشاگران انگلیسی دعوت کرده اند در جام جهانی 2018 جشنواره خشونت برگزار کنند.
واسیلی استپانوف رئیس سابق انجمن طرفداران باشگاه اسپارتاک مسکو مقاله روزنامه گاردین برای برگزاری جشنواره خشونت در جام جهانی 2018 را یک دروغ محض خواند.
در مقاله روزنامه انگلیسی از استپانوف به عنوان طرفدار فوتبال خشونت آمیز و آشوبگر در بازی های جام قهرمانی اروپا در مارسی نام برده شده است.
وی روزنامه انگلیسی را به دروغپردازی متهم کرد و افزود: این اقدام ادامه تهمت و آزار از سوی رسانه های غربی علیه روسیه است.
مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 فصل تابستان سال آینده در چند شهر روسیه از جمله مسکو و سن پترزبورگ برگزار می شود.