یگان ویژه برای ترور  رهبران کره شمالی

یگان ویژه برای ترور رهبران کره‌شمالی

«سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره‌جنوبی، به نمایندگان پارلمان اعلام کرد که یگانی از نیروهای ویژه تا پایان سال جاری تشکیل خواهد شد که «یگان گردن‌زنی» نامیده می‌شود. هدف این یگان، زدن گردن رهبران کره‌شمالی اعلام شده است. این پیامی تهدیدآمیز است که سئول درحال مخابره آن است. آخرین باری که کره‌جنوبی تصمیم به ترور رهبر کره‌شمالی گرفت، در اواخر دهه 60 بود. تصمیمی که طبق نقشه پیش نرفت و ناکام ماند و حتی به طغیان گردان‌های ترور منجر شد.

...

بیشتر
اردوغان در آغوش پوتین

اردوغان در آغوش پوتین

دنیای اقتصاد: یکی از نشانه‌های چرخش ترکیه به سمت روسیه و دوری از ناتو و کشورهای غربی، سخنان رجب طیب اردوغان در روز سه‌شنبه بود که گفت ترکیه قرارداد خرید موشک‌های زمین به هوا را با مسکو امضا کرده است.

...

بیشتر
نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور
ترجمه: محمدحسین باقی

سیاست آغازگر نبودن در استفاده از تسلیحات هسته‌ای محصول سیاست خارجی غیرمتعهدانه صلح‌آمیز و مستقل چین است. این در تضاد کامل با رویکرد آمریکا مبنی بر استفاده از تسلیحات هسته‌ای به‌عنوان روش مهمی برای حفظ جایگاه استراتژیک در روابط با متحدانش قرار دارد. آمریکا براساس استراتژی بازدارندگی‌اش بر کنترل متحدانش متمرکز شده آن هم با چند روش: تامین چتر هسته‌ای برای آنها...

بیشتر
گردهمایی نیویورک زیر سایه بحران میانمار

گردهمایی نیویورک زیر سایه بحران میانمار

دنیای اقتصاد: انتقادها به اندازه‌ای از آنگ سان سوچی، برنده جایزه صلح نوبل بالا گرفته که وی ترجیح داد برای سخنرانی در صحن سازمان ملل به آمریکا سفر نکند. به گزارش رویترز، دولت میانمار روز چهارشنبه اعلام کرد، آنگ سان سوچی، رهبر این کشور که با انتقادهای شدیدی از بابت عملکردش در قبال خشونت‌های اخیر علیه مسلمانان روهینگیا مواجه شده امسال در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی و شرکت نخواهد کرد.

...

بیشتر