وضعیت قرمز عناصر سبز تهران

وضعیت قرمز عناصر سبز تهران

دنیای اقتصاد: نمره سه گروه از پایتخت‌نشین‌ها به عملکرد شهرداری با انجام یک پژوهش شهری مشخص شد. میانگین رضایت «نخبگان شهری»، «عموم مردم» و «شورایاران»، از مدیریت شهری، از 5 نمره، در سطح 8/ 2 قرار دارد که از نظر کارشناسان «رضایت نسبی اما شکننده» توصیف می‌شود. این مطالعه، «شدت وخامت» 6 عنصر حیاتی پایتخت را مورد سنجش قرار داده که نتایج نشان می‌دهد شرایط زندگی در تهران به لحاظ عناصری همچون «محیط...

بیشتر
تعطیلی زودهنگام شورای شهر

تعطیلی زودهنگام شورای شهر

دنیای اقتصاد: شورای شهر پنجم نیامده تعطیل شد! روز گذشته در پایان جلسه علنی اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند برای تعطیلات تابستانی، یک هفته آینده جلسات شورای شهر تهران تعطیل شود، این در حالی است که از آغاز فعالیت رسمی شورای شهر پنجم فقط 21 روز می‌گذرد و طی این مدت اعضای پارلمان محلی پایتخت فقط 7 جلسه برگزار کرده‌اند.

...

بیشتر
سوء تفاهم درباره تراموا

سوء تفاهم درباره تراموا

دنیای اقتصاد: عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در حالی از اظهارات معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره راه‌اندازی یک خط تراموا در دوره کنونی مدیریت شهری انتقاد کرد که این موضوع صرفا به‌عنوان یک چشم‌انداز از برنامه‌های آتی حوزه حمل‌ونقل از سوی معاون مربوطه مورد اشاره قرار گرفت.

...

بیشتر
«شهر نشینی» بحران اصلی اقتصاد مسکن

«شهر نشینی» بحران اصلی اقتصاد مسکن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با اشاره به آمار متقاضیان واحدهای مسکونی مصرفی، بحران پیش‌روی بازار مسکن را چالش شهرنشینی ناشی از افزایش جمعیت شهرها و کاهش جمعیت روستاها اعلام کرد.

...

بیشتر
منطقه مناسب برای «خانه اولی ها»

منطقه مناسب برای «خانه اولی‌ها»

دنیای اقتصاد: با نزدیک شدن به آخرین روزهای فصل اوج معاملات خرید و فروش مسکن، هم‌اکنون یکی از دو منطقه پرتقاضا و پرمعامله در شهر تهران مناسب‌ترین گزینه خانه‌اولی‌ها برای خرید مسکن در مقطع زمانی فعلی محسوب می‌شود.

...

بیشتر