بازار ساختمانی 8 میلیارد دلاری

بازار ساختمانی 8 میلیارد دلاری

دنیای اقتصاد: ظرفیت بازار صادرات خدمات فنی و مهندسی در بخش مسکن و ساختمان، در قالب «فرصت 8 میلیارد دلاری برای فعالان ساختمانی» تشریح شد. بررسی‌ها درباره شرایط تقویت سهم بخش مسکن و ساختمان در صادرات خدمات فنی و مهندسی مشخص می‌کند حداقل 10 کشور که از یکسو شهرها در آنها به «ساخت‌و‌سازهای انبوه ناشی از شروع دوره بازسازی پس از جنگ» نیاز دارد و از سوی دیگر بانک‌های آنها «ضمانت‌نامه‌» بانک‌های ایران را قابل...

بیشتر
مانع صدور گارانتی برای آپارتمان ها

مانع صدور گارانتی برای آپارتمان‌ها

دنیای اقتصاد: سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با ارسال نامه‌ای، از شهردار تهران خواست بستر اجرای صدور گارانتی آپارتمان‌ها برای تضمین کیفیت واحدهای مسکونی را فراهم کند.

...

بیشتر
ساده انگاری موافقان لایحه «تفکیک»

ساده‌انگاری موافقان لایحه «تفکیک»

علی بیت‌اللهی
عضو هیات‌علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

لایحه «اصلاح‌بخشی از ساختار کلان دولت» که گزارش پشتیبان آن توسط امور ساختار سازمانی معاونت نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور در خرداد 96 تهیه شده، در مجلس با قید تک‌فوریتی در دست بررسی کمیسیون‌های مختلف مجلس محترم شورای‌اسلامی قرار گرفته و مقرر شده است تا قبل از شروع به‌کار دولت دوازدهم، تکلیف آن تعیین شود.

...

بیشتر
فروش قسطی املاک بانک ها

فروش قسطی املاک بانک‌ها

دنیای اقتصاد: یکی از بانک‌های تجاری قصد دارد تعدادی از املاک خود را به مزایده گذاشته و قصد دارد از ابزار فروش اقساطی برای واگذاری املاک مازاد خود استفاده کند.

...

بیشتر
انتشارات دنیای اقتصاد