سستی افزایش قیمت دلار؟

سستی افزایش قیمت دلار؟

دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، دومین روز پیاپی بود که دلار نوسان دو رقمی را تجربه کرد تا وارد محدوده جدیدی شود. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با 10 تومان رشد وارد محدوده 3 هزار و 780 تومان شد و به قیمت 3 هزار و 787 تومان رسید. این در حالی بود که در معاملات فردایی، بهای این ارز حتی به نزدیکی مرز 3 هزار و 800 تومان رسید. روز گذشته، دلار در معاملات فردایی تا نقطه 3 هزار و 795 تومان رشد کرد.

...

بیشتر
ترامپ بازارها را به هم ریخت

ترامپ بازارها را به‌هم ریخت

دنیای اقتصاد: بازارهای جهان دوباره ترامپی شدند. سه‌شنبه، خبر درخواست ترامپ از رئیس سابق «اف‌بی‌آی»‌ برای بستن پرونده ارتباط مقام‌های کاخ سفید با روسیه، جنجالی شد تا بازارهای چهارشنبه تحت‌تاثیر تحولات آمریکایی باشند. تنش کم‌سابقه در سیاست داخلی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، روز گذشته ارزش پول این کشور را پایین آورد. همزمان، بازارهای سهام نیز متاثر از نگرانی‌ها، افت شاخص‌ها را تجربه کردند.

...

بیشتر
آرایش سیاسی در بازار ارز

آرایش سیاسی در بازار ارز

دنیای اقتصاد: رکود و رونق گرچه در ادبیات اقتصادی مفاهیم خود را دارد، اما هر بازاری بسته به ادارک خود تفسیر متفاوتی از آن می‌کند. در این میان درک بازار ارز از این دو مفهوم کاملا منحصربه‌فرد و متمایز است. در این بازار در چارچوپی کلی به دو دسته معامله‌گر می‌توان اشاره کرد؛ بازیگران تثبیت‌کننده و بازیگران نوسان‌گیر. این دو دسته در رویکرد معاملاتی، تاکتیک خرید و فروش و قالب تحلیلی کاملا تفاوت دارند. بازیگران نوسان‌گیر رونق معاملاتی را در بودن نو...

بیشتر