شماره روزنامه ۴۲۱۴
|

 • برنامه‌های آتی شرکت کاغذ پارس

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها: پس از اعلام بودجه سال مالی جدید شرکت کاغذ پارس و اعلام افزایش چشمگیر سود در سال آتی، نماد این شرکت برای مدتی بسته شد. محمد جواد مقدم رئیس هیات مدیره شرکت با اعلام بازگشایی سهام این شرکت درخصوص طرح‌های آتی و دلایل افزایش سود این شرکت که موجب بسته شدن نماد معاملاتی شده بود برایمان گفت و از تحولات مثبتی که در شرکت صورت گرفته و سودآوری که به همراه خواهد داشت خبر داد. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
 • توسعه همه‌جانبه در ایرانول

  مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در مراسم تقدیر از اتوسرویس‌کاران برتر استان قم از توسعه همه‌جانبه در ایرانول با اجرای پروژه‌ها، رشد بیش از ۵۰ درصدی سود، کاهش خام‌فروشی، افزایش فروش، سهم بازار و صادرات محصول نهایی خبر داد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی با بیان این مطلب گفت: توسعه همه‌جانبه در شرکت نفت ایرانول یکی از برنامه‌های ما بوده که در این راستا ۱۰ پروژه تا سال ۱۴۰۰ تدوین و برنامه‌ریزی شده است که با انجام این پروژه‌ها شاهد رشد سود، افزایش سهم بازار و کاهش هزینه‌ها خواهیم بود
 • هوشمندی و یکپارچگی پرداخت فروشگاهی

  شرکت توسن‌تکنو به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های عرضه‌کننده راهکارهای جامع بانکی و پرداخت در ایران با درک تحول عظیمی که در صنعت پرداخت در حال وقوع است علاوه‌بر حضور در سمینارهای داخلی و خارجی خود نیز همایش‌های تخصصی در این زمینه را تدارک دیده است تا با هم‌اندیشی با دست‌اندرکاران این صنعت، آخرین تحولات در این زمینه را رصد کند.
 • افزایش ۸/ ۴درصدی تولید توسط هلدینگ برتر صنعت پتروشیمی

  شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمیایی کشور بوده و با در اختیار داشتن زیرساخت‌های مالی، فنی و نیروی انسانی لازم برای توسعه همه‌جانبه، دستیابی به جایگاه سودآورترین هلدینگ کشور با اعتبار جهانی را به‌عنوان چشم‌انداز خود قرار داده است.این شرکت با حدود ۵/ ۲۴ میلیون تن ظرفیت تولید محصولات متنوع پتروشیمیایی، شامل خوراک و سوخت، آروماتیکی، پلیمری، پایه و مواد شیمیایی، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده محصولات پتروشیمی در کشور محسوب شده و بیش از ۴۰ درصد ظرفیت محصولات پتروشیمی کشور را در اختیار دارد.
 • چشم‌انداز درخشان تاپیکو برای سال‌های ۹۷ و ۹۸

  مجمع عمومی سالانه و فوق‌العاده هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در حالی با حضور اکثریت سهامداران و به ریاست بهروز خالق برگزار شد که در این مجامع تقسیم سود ۱۰۰ریالی و افزایش سرمایه ۸۷ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی به تصویب سهامداران رسید. تصویب افزایش سرمایه ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی تاپیکو را به بزرگ‌ترین هلدینگ بورسی کشور تبدیل کرد.
 • چشم‌انداز درخشان تاپیکو برای سال‌های ۹۷ و ۹۸

  مجمع عمومی سالانه و فوق‌العاده هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در حالی با حضور اکثریت سهامداران و به ریاست بهروز خالق برگزار شد که در این مجامع تقسیم سود ۱۰۰ریالی و افزایش سرمایه ۸۷ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی به تصویب سهامداران رسید. تصویب افزایش سرمایه ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی تاپیکو را به بزرگ‌ترین هلدینگ بورسی کشور تبدیل کرد. همچنین در این مجمع موضوعات «خروج از پروژه پالایشگاه آناهیتا» و نیز «هلدینگ سلولزی» از مهم‌ترین درخواست‌های سهامداران بود. محمدحسن پیوندی، مدیرعامل تاپیکو نیز در این مجمع گفت: استراتژی مدیریت این مجموعه خروج از این دو شرکت است. وی با بیان اینکه تبدیل شدن به شرکت جهانی با بیشترین ارزش برای ذی‌نفعان در برنامه تاپیکو است، افزود: توسعه سرمایه‌گذاری درحوزه‌های جذاب و بهینه‌سازی سبد سرمایه‌گذاری نیز در دستور مجموعه است.
 • گسترش بازارهای داخلی و صادراتی؛ اولویت «سیمان فارس وخوزستان»

  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان فارس و خوزستان با حضور صاحبان ۷۸/ ۷۵ درصد سهام برگزار شد. ریاست این جلسه بر عهده بهروز خالق و نظارت آن را آقایان حسین فاتح و سیدمحسن موسوی بر عهده داشتند. همچنین سمت دبیری این جلسه بر عهده سیداحمد موسوی معاون اداری و مالی شرکت سیمان فارس وخوزستان بود. در این مجمع پس از تصویب صورت‌های مالی شامل ترازنامه و سود و زیان مبلغ ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم به تایید سهامداران رسید. در ابتدای این جلسه مهندس مجتبی حقیقت جو مدیرعامل شرکت سیمان فارس خوزستان به قرائت گزارش عملکرد شرکت برای سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۶ پرداخت و به سوالات اکثر حاضران در جلسه پاسخ داد.

 • بیمه ایران معین ۱۳۴ ریال به ازای هر سهم سود شناسایی کرد

  جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سهامی بیمه ایران معین روز دوشنبه مورخ ۱۹/ ۰۴ / ۱۳۹۶ در محل دفتر ارتباطی این شرکت واقع در تهران با حضور کلیه سهامداران شرکت تشکیل شد. پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و انتخاب هیات‌رئیسه مجمع، اسلامی‌پناه، رئیس مجمع عمومی از حضور نمایندگان سهامداران قدردانی کرد و سپس رسمیت جلسه اعلام و مجمع عمومی وارد دستور کار شد.

  ابتدا حمیدی مدیرعامل بیمه ایران معین با ارائه گزارش عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ به موارد زیر اشاره کردند:

  ۱- افزایش ۱۱۲ درصدی حق بیمه تولیدی از مبلغ ۱.

 • تقسیم ۴۵۰ میلیارد ریال سود بین سهامداران تایدواتر

  مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت تایدواتر خاورمیانه عصر روز چهارشنبه مورخ ۲۱ تیرماه ۹۶ با حضور اکثریت صاحبان سهام (۶/ ۷۲ درصد) درسالن اجتماعات هتل سیمرغ تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت تایدواتر خاورمیانه مجمع مزبور با ریاست سیدمهدی عقدائی به نمایندگی از شرکت فراز انرژی دنا و نظارت جمال میر شکرائی به نمایندگی از شرکت دریا بندر و آقای محسن مرادی‌جزء به نمایندگی از شرکت آینده‌نگرمهر و دبیری مهرداد عالی‌مقدم برگزار شد. در این مجمع پس از ارائه گزارش هیات‌مدیره شرکت در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۵، صورت‌های مالی شرکت به تصویب سهامداران رسید و مبلغ ۴۵۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم و در مجموع ۴۵۰ میلیارد ریال سود بین سهامداران شرکت تقسیم شد.

 • توفیقات بین‌المللی و توزیع سود قابل توجه

  تولید حق بیمه سامان در سال مالی ۹۵ در مقایسه با مدت مشابه قبل ۴۲ درصدرشد کرد

 • پیشتازی «حریل» در صنعت حمل‌ونقل ریلی

  مجمع عمومی شرکت ریل‌پرداز سیر در حالی با حضور حداکثر سهامداران برگزار شد که براساس اعلام مدیران این مجموعه با اجرای طرح‌های توسعه و تحویل گرفتن ۴۰۰ واگن خریداری شده از روسیه امسال ظرفیت ناوگان ریل‌پرداز سیر ۶۰ درصد افزایش می‌یابد. فرهنگ طلوعی، مدیرعامل ریل‌پرداز سیر با اعلام این مطلب در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت، با اشاره به تلاش مجدانه مدیران شرکت برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت گفت: این روند به گونه‌ای است که طی یک‌سال گذشته سود خالص و سود عملیاتی ریل‌پرداز سیر دو برابر شده است.

 • بیمه سرمد به ازای هر سهم ۱۵۰ ریال سود تقسیم کرد

  به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در روز ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶، در سالن همایش‌های نیایش و با حضور ۹۵ درصد از سهامداران برگزار شد. در این مجمع که با حضور پرویز مقدسی، رئیس هیات‌مدیره به‌عنوان رئیس مجمع، دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ناظرین سهامداران و دیگر اعضای مجمع برگزار شد، تقسیم سود ۱۵۰ ریالی برای هر سهم به تصویب رسید.

  افزایش۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه بیمه سرمد در سال ۱۳۹۶

  در ابتدای این جلسه، پس از تلاوت قرآن و سرود ملی، دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد به بیان اهم برنامه‌ها و اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۵ پرداخت و گفت: «بیمه سرمد در سال ۱۳۹۵، مسیری رو به رشد را پیمود.

 • ضرورت بازآفرینی شعب بانک‌ها در ایران

  عمر بانکداری به شیوه‌های سنتی به پایان خود نزدیک می‌شود. این گزاره نتیجه تحقیقات و تجربیات جهانی است. نظام بانکداری در ایران هم از این امر مستثنی نیست. از مهم‌ترین دلایل این واقعیت پیش رو می‌توان به هزینه‌های سرسام‌آور شعب فیزیکی، گسترش روزافزون فناوری‌های نوین و تغییر رفتار مشتریان اشاره کرد. امروزه کارشناسان اقتصادی و مدیران بانکی بر ضرورت بازآفرینی شعب بانک‌ها یا (Branch transformation) تاکید دارند اما این تغییر رویکرد همچون همه تغییرات رفتاری بشر در طول تاریخ با موانع و مشکلاتی روبه‌رو است.

 • افزایش سود پتروشیمی فن‌آوران با صرفه‌جویی، مدیریت انرژی، حفظ محیط زیست و رفع گلوگاه‌های تولید

  درمجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی فن‌آوران ۲۷۵۰ریال سود نقدی برای هر سهم سال ۹۵ تصویب گردید. در این جلسه که با حضور صاحبان بیش از ۹۶ درصد سهام برگزار شد صورت‌های مالی شرکت به تصویب رسید. برهمین اساس مبلغ ۲۵۱۰ میلیارد ریال سود خالص برای سال ۹۵ مورد تصویب قرار گرفت. مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران در این جلسه ضمن ارائه گزارش جامع عملکرد سال ۹۵ به سوالات سهامداران پاسخ داد. مهندس بهمن بهزادی با اشاره به اینکه پتروشیمی فن‌آوران با ظرفیت تولید یک میلیون تن سومین واحد متانول کشور است گفت: مجموع تولید محصولات اصلی شرکت در سال۹۵ بالغ بر یک‌میلیون و ۱۱۲ هزار تن بوده است.

 • پرداخت سود نقدی ۱۱۰ ریالی به هر سهم

  در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد آلیاژی ایران که مورخ ۲۷ تیر ۹۶ و با حضور صاحبان بیش از ۹۰ درصد سهام این شرکت برگزار شد، ۱۱۰ ریال سود برای هر سهم پیشنهاد و از سوی سهامداران مورد تصویب قرار گرفت. براساس صورت‌های مالی، شرکت فولاد آلیاژی در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۵ موفق به کسب ۶۵۸ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال (۱۵۸ ریال به ازای هر سهم) سود خالص شد که پرداخت مبلغ ۱۱۰ ریال به ازای هر سهم و جمعا به میزان ۴۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال سود در مجمع به تصویب رسید. در این مجمع، آقایان ناصر سبحانی از شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر به عنوان رئیس جلسه، یداله طاهرنژاد به نمایندگی از سهام عدالت به عنوان ناظر، رسول رئیس جعفری مطلق از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به عنوان ناظر، مجید خادم صفدرخانی سرپرست امور مالی شرکت به عنوان دبیر جلسه، حسن شیخ سفلی به‌عنوان حسابرس و مهدی محمودی به‌عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، اداره‌کنندگان جلسه بودند.

بیشتر