شماره روزنامه ۴۲۱۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۱۵

  • تهدید جدید برای تهران

    دنیای اقتصاد: مجموعه شهری تهران - استان‌های تهران و البرز - طی یک دهه آینده در صورت عدم‌بازنگری در سیاست‌های ملی و محلی، نوع تازه‌ای از گسترش بدقواره مناطق جمعیتی را تجربه می‌کند. چشم‌انداز رشد جمعیت و ساخت‌و‌ساز در خارج از محدوده نشان می‌دهد طی سال‌های منتهی به ۱۴۱۰ نسل چهارم گسترش فیزیکی شهرها در مابین آزادراه‌ها و محورهای مواصلاتی مجموعه شهری تهران شکل می‌گیرد که تبعات آن، تشدید چالش‌های سکونتی و زیست‌محیطی است.
  • راه حل ریلی بحران ترافیک تهران

    دنیای اقتصاد: اعضای شورای شهر تهران همزمان با ایام ۱۰۰ روزگی تصدی این مسوولیت به دیدار استاندار تهران و مدیران استانداری رفتند و در جلسه مشترکی، درباره مهم‌ترین چالش‌های تهران بحث و تبادل نظر کردند.
  • دو پیشنهاد برای مدیریت انرژی در ساخت‌وسازها

    وزیر راه و شهرسازی با ارائه دو پیشنهاد برای مدیریت بهینه انرژی در ساخت‌وسازها در قالب نامه‌ای خطاب به سران سه قوه مجریه،مقننه و قضائیه، از تدوین برنامه عملیاتی کاهش مصرف انرژی و آب در حوزه شهرسازی و ساختمان از سوی دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی در مدت ۴ ماه آتی خبر داد و گفت: شورای‌عالی از بارگذاری‌های بیش از توان طبیعی مناطق و همچنین طرح‌های انتقال‌ آبی که هزینه‌بر هستند، ممانعت به‌عمل می‌آورد.

بیشتر