شماره روزنامه ۴۲۱۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۱۳

 • اشتباهاتی که باعث کم شدن اعتماد سرمایه‌گذاران می‌شود

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@mahya.pro
  همین چند هفته اخیر بود که یکی از روزنامه‌ها در پی معرفی مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی نوشت، مدت حضور هر یک از این مدیران معمولا به‌طور متوسط دو سال و چند ماه است. هرازگاهی خبری می‌شنویم که مدیرعامل یکی از بانک‌ها یا شرکت‌های بزرگ عوض شده‌اند. اصولا در کشور، مستقل از اینکه یک مجموعه سهامی عام باشد یا خاص، در زمان تغییر مدیرعامل از ابزارهای خاصی برای انتشار این خبر به سهامداران استفاده نمی‌شود.
 • اگر می‌خواهید روز کاری‌تان را رویایی آغاز کنید

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع :کتاب Work Happy Now:
 • پنج حقیقتی که منابع انسانی از شما پنهان می‌کند

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، مدتی است که مدیرم دائما در واحد منابع انسانی در رفت و آمد است. آنها هر هفته پشت درهای بسته با هم گفت‌وگو می‌کنند. او سعی می‌کند عادی رفتار کند اما مثل سابق روند پروژه‌ها را پیگیری نمی‌کند و این مرا نگران کرده است. احساس می‌کنم اتفاق بدی در انتظار من و سایر اعضای تیم است و گاهی فکر می‌کنم واحد ما در آستانه منحل شدن است. آیا می‌توانم نگرانی‌ام را با منابع انسانی در میان بگذارم؟
 • چرا به مدارس یادگیرنده نیازمندیم؟

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  یادگیری، تجربه‎ منحصربه‌فردی محسوب می‎شود، زیرا در‌آن‌واحد همان‌قدر که شخصی است باز تنها در سایه‎ حیات اجتماعی انسان جوانه می‎زند. در واقع یادگیری نه تنها باعث می‎شود که ما انسان‎ها در خلوت تنهایی خود از میوه‎ درخت دانش بهره‎مند شویم، بلکه بهانه‎ای می‎شود تا اعضای جوامع انسانی با یکدیگر در ارتباط باشند و از احوالات یکدیگر خبردار شوند. اگر با این نظر مخالف باشیم چگونه می‎توانیم اهمیت توجه به دانش‎آموزی خاص را در کلاس درس از سوی معلم وی برای خودمان توجیه کنیم؟ هر انسان در چند صباحی که فرصت زندگی به‌دست می‎آورد و هر مرتبه که در زندگی خود وارد مرحله‌ تازه‎ای می‎شود با پرسش‌های تازه‎ و چالش‌های کوچک و بزرگ جدیدی مواجه می‌شود که جز از طریق یادگیری مادام‎العمر یارای غلبه و پیروزی بر آنها وجود نخواهد داشت.

بیشتر