آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۷۰

 • تخریب‌چی‌های پوتین در ایالت‌های بنفش

  دنیای اقتصاد: حالا دیگر برای ترامپ سخت است که پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده را یک «فریب تمام‌عیار» بخواند. به گزارش سی‌ان‌ان روز جمعه گزارشی منتشر شد که محرز شده است روسیه در نتیجه انتخابات ایالات‌متحده تاثیرگذار بوده است.در این راستا، کمیته تحقیق درباره نفوذ و مداخله روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا گزارشی حاوی جزئیات اقدامات روس‌ها در مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را منتشر کرده است.
 • ارتش نتانیاهو در حالت آماده‌باش

  دنیای اقتصاد: گلوبال ریسرچ خبر داد: اسرائیل به زودی یک عملیات نظامی در لبنان به راه می‌اندازد. نه حمله‌ای هدفمند به‌کاروان یا کارخانه تسلیحاتی بلکه همزمان به سایت‌های تولید و پرتاب موشک حزب‌الله. این حمله همزمان یا بلافاصله بعد از ترور چند فرمانده عملیاتی مشهور حزب‌الله انجام خواهد گرفت.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  سه دوره در تاریخ فرانسه هست که می‌تواند مسیر راست افراطی در این کشور را مشخص سازد. دولت مارشال پِتن، جنگ الجزایر و حوادث مه‌‌۱۹۶۸. در دوران پتن اشغال فرانسه از سوی آلمان موجب شکل‌گیری گروه‌های رادیکال شد، از جمله جنبش «ملت جوان».
 • دموکراسی نمایشی در مصر

  مریم دری دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل
  انتخابات ریاست‌جمهوری در مصر بین روزهای ۲۶ تا ۲۸ مارس در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد. عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور کنونی این کشور نیز آمادگی خود را برای نامزدی در دور دوم ۴ ساله‌اش، اعلام کرده است. این درحالی است که تاکنون تمامی رقبای سیسی به محض اعلام نامزدی برای انتخابات به‌گونه‌ای از میدان رقابت خارج شدند. سه کاندیدای اصلی که از مهم‌ترین رقبای سیسی به‌شمار می‌رفتند، با به جریان انداختن پرونده‌های قدیمی یا متهم شدن و باز کردن پرونده‌ای جدید، از تصمیم خود منصرف شدند.

بیشتر