آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۴۴

  • عقبگرد نرم بورس پس‌از ۵ هفته

    دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته با رشد ۵۵ واحدی به سطح ۸۳ هزار و ۵۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز دیروز با رشد ۰۳/ ۰ درصدی مواجه شد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۵۴۶ واحد ایستاد. این درحالی بود که ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم در نمادهای عادی، به لطف عرضه اولیه «های وب» به ۲۱۹ میلیارد تومان رسید. بدون احتساب عرضه اولیه، ارزش معاملات خرد بورس به ۱۰۵ میلیارد تومان رسید. اگرچه این سطح از معاملات اندک به نظر می‌رسد، اما نسبت به روزهای اخیر در محدوده بالاتری قرار دارد.

  • افتتاح مرکز راهکارهای سلامت

    گروه بنگاه‌ها: در دومین روز از نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما، مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین توسط رئیس سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران و رئیس نمایشگاه ایران فارما افتتاح شد. عباس کبریایی‌زاده در این مراسم، افتتاح مرکز راهکارهای سلامت و حضور شرکت تامین سرمایه امین در حوزه سلامت را نشانه هوشمندی این شرکت دانست و گفت: حوزه سلامت یکی از قابل توسعه‌ترین حوزه‌های علم است و اگر بخواهیم حوزه سلامت در صدر توسعه قرار گیرد، نیازمند جذب سرمایه‌گذاری و تامین مالی هستیم.

  • تداوم روزهای کم‌نوسان«آیفکس»

    دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس ایران در آخرین روز کاری در هفته جاری با رشد اندک ۶/ ۰ واحدی(معادل ۰۷/ ۰ درصدی) روبه‌رو شد و در نهایت در سطح ۳/ ۹۴۴ واحدی به‌کار خود پایان داد. نماگر این بازار در سه روز متوالی اخیر در سطح ۹۴۳ تا ۹۴۴ واحدی نوسانات اندکی را ثبت کرده است. آیفکس در ادامه ریزش ۵/ ۰ درصدی خود در هفته گذشته، در هفته جاری نیز در مسیر نزولی حرکت کرد و ۴/ ۰درصد دیگر افت کرد. دیروز در فرابورس حدود ۲۱۸ میلیون ورقه بهادار در ۴۰ هزار و ۳۹ نوبت معاملاتی دست‌به‌دست شد. ارزش کل معاملات فرابورس با افت ۱۵ درصدی نسبت به روز سه‌شنبه به میزان ۱۵۱ میلیارد تومان رقم خورد.

بیشتر