شماره روزنامه ۴۱۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۲۹۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۲۹۳۰

  • هدف‌ جدید شاخص بورس

    دنیای اقتصاد- شاخص بورس اوراق بهادار در سه روز اخیر بیش از سه درصد رشد را تجربه کرده است. این رشد که در سایه آرامش سیاسی، رکود در بازارهای موازی و همچنین انتشار گزارش‌های مطلوب ۱۲ ماهه از سوی شرکت‌های بورسی محقق شده است، سبب شده تا مجددا شاخص کل به مرز ۴۴ هزار واحد بازگردد و دیروز سطح ۴۴ هزار و ۱۰۷ واحد را تجربه کند. این رشد امیدهایی را برای رکوردشکنی مجدد شاخص در ورای مرز ۴۵ هزار واحد به‌رغم تلاقی بازار با زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ایجاد کرده است. هر چند که به صورت سنتی بازار سهام در سال‌های برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری بازدهی مناسبی را تجربه نکرده است؛ اما امسال همزمان با ایام انتخابات، فضای بازار چندان تحت تاثیر قرار نگرفته و رشدی پایدار را تجربه می‌کند، اما آیا رشد بازار ادامه خواهد یافت و سناریوهای پیش روی شاخص چیست؟ پاسخ به این سوال موضوع گزارشی است که در آن تلاش شده در گفت‌‌و‌گو با شماری از تحلیلگران تکنیکال پاسخی برای آن یافت شود.

  • صدور مجوز افزایش سرمایه بورس تهران

    ایران بورس - سازمان بورس و اوراق بهادار تهران مجوز افزایش سرمایه شرکت بورس را صادر کرد. به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران- حبیب‌رضا حدادی مدیر امور مالی شرکت بورس تهران ضمن بیان این مطلب افزود: براساس مجوز مذکور، شرکت بورس می‌تواند سرمایه خود را از مبلغ ۳۰۰ میلیارد به ۴۵۰ میلیارد ریال افزایش دهد. وی با بیان اینکه این افزایش سرمایه، معادل ۵۰ درصد است، یادآور شد: پس از تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب افزایش سرمایه مذکور فرآیند انجام و ثبت افزایش سرمایه اجرایی خواهد شد. مدیر امور مالی بورس تهران در پاسخ به اینکه برگزاری مجمع بورس تهران چه زمانی است؟ گفت: تاریخ تشکیل مجمع عمومی فوق العاده از طریق روزنامه کثیرالانتشار سایت بورس و سیستم جامع اطلاع‌رسانی ناشران ( کدال) اطلاع‌رسانی می‌شود.

  • انتخابات شورای عالی «جامعه» و انتظارات

    محمد‌تقی رضایی* به موجب ماده واحده مصوب ۲۱/۱۰/۱۳۷۲ و اصلاحیه مورخ ۱۷/۱۱/۱۳۷۲ مجلس شورای اسلامی با عنوان قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران ذی‌صلاح به عنوان حسابدار رسمی، به دولت اجازه داده شد به منظور اعمال نظارت مالی بر واحدهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی همچنین حصول اطمینان از قابل اعتماد بودن صورت‌های مالی واحدهای مزبور حسب مورد و نیاز، ترتیبات لازم را برای استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران ذی‌صلاح به عنوان حسابدار رسمی در موارد مندرج در ماده مذکور (حسابرسی و بازرسی قانونی و حسابرسی مالیاتی) به عمل آورده متعاقبا در سال ۱۳۷۸ اساسنامه جامعه حسابداران رسمی ایران به تصویب هیات محترم وزیران رسید و جامعه حسابداران رسمی ایران فعالیت عملی خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد.

بیشتر