شماره روزنامه ۴۱۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۲۴۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۲۴۲۵

 • شرط بندی بر سر زشت‌ترین اقتصاد دنیا

  سعید شجاعی
  دیوید راتکوپف
  مترجم: سعید شجاعی
  منبع: فارین پالیسی
  اینجا در «جلسات اقتصادی ای‌ایکس پرونس» ظاهرا ما مشغول بحث در مورد دولت‌های جهان هستیم، اما واقعیت این است که هیاهو در اینجا بر سر انتخاب «ملکه زشتی» در بین اقتصادهای دنیاست. با اینکه اکثر صحبت‌ها بر وضعیت اسفبار منطقه یورو متمرکز شده است، اما می‌توان مرتب ابراز نگرانی افراد در مورد سایر اقتصادهای «شرکت کننده» در این مسابقه را نیز شنید.
 • دولت الکترونیک و نقش آن در توسعه

  نگارش: محمد نریمان فرد *
  با توجه به آمار و رشد گرایش اقتصاد جهان به تجارت الکترونیک وجود مولفه‌های مکمل آن مثل بانکداری الکترونیک و دولت الکترونیک یک ضرورت انکارناپذیر است.
 • «فرارمغزها» یا «تبادل مغزها»

  مترجم: مجید اعزازی
  منبع: wharton
  هزینه بازگشت کارآفرینان مهاجر
  از ایالات متحده آمریکا به وطن شان چقدر است؟
  ایالات متحده آمریکا برای بسیاری از مهاجران مجرب که درصدد تاسیس شرکت هستند، دیگر سرزمین موعود نیست. این جمله ای است که «وادهوا» و چهار نفر از همکارانش در گزارش جدید بنیاد کافمن نوشته است. یک بنیاد غیرانتفاعی در «کانزاس سیتی» که از پروژه‌های تحقیقاتی درباره کارآفرینی حمایت می‌کند. در تحقیقی با عنوان«مرغ چین و هند غاز است» پژوهشگران این بنیاد درباره ۱۵۳ نفر مهاجر تحقیق کردند.
 • گام‌های یکنواخت

  مترجم: حسین راستگو
  منبع: اکونومیست
  چین سهم خود را در فرو‌نشاندن نگرانی‌ها درباره اقتصاد دنیا ادا می‌کند.
  هیچ دونده‌ای نمی‌تواند همیشه با سرعت زیاد بدود. این جمله را شنگ لایون از مرکز ملی آمار چین بعد از انتشار آمار جدید مربوط به رشد کشورش در ۱۳ جولای بر زبان می‌راند. دونده باید سرعت خود را به گونه‌ای تنظیم کند که در ادامه بتواند بهتر بدود.
 • توصیه ایران به اروپایی‌ها

  دنیای‌اقتصاد- محمود احمدی نژاد در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «یورونیوز»، به کشورهای عضو اتحادیه اروپا توصیه کرد روابط خود با ایران را تحت تاثیر آمریکا تنظیم نکنند. رییس‌جمهور با بیان اینکه ایران علاقه مند است روابط دوستانه‌ای با کشورهای اروپایی داشته باشد، تصریح کرد: کشورهای اروپایی بی جهت خود را اذیت و با ملت ایران مقابله می‌کنند؛ در حالی که می‌توانیم روابط اقتصادی و سیاسی مناسبی داشته باشیم. احمدی‌نژاد همچنین صادرات گاز ایران به اروپا را بهانه‌ای برای تقویت دوستی‌ها برشمرد.
 • عدم تحقق مالیات بر ارزش افزوده فرآورده‌های نفتی در سال گذشته

  معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی از عدم تحقق مالیات بر ارزش افزوده فرآورده‌‌های نفتی در سال گذشته خبر داد و گفت: رقم درآمد مالیات بر ارزش افزوده در قانون بودجه سال جاری ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
 • مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی منصوب شد

  در حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران، «حسین فاضلی» به سمت رییس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت منصوب شد.
  به گزارش خبرگزاری فارس، شمس‌الدین حسینی، حسین فاضلی را که قبلا سمت معاونت اسفندیار رحیم مشایی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را برعهده داشت به سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران برگزیده است.
 • نیکزاد: ۶ معاونت جدید در وزارت راه و شهرسازی ایجاد می‌شود

  وزیر راه و شهرسازی گفت: با ادغام وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و تشکیل وزارت راه و شهرسازی، ۶ معاونت در این وزارتخانه جدید ایجاد خواهد شد.
 • آغاز تدوین بودجه ۹۱

  معاون معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری از آغاز مقدمات فرآیند تدوین بودجه سال ۹۱ کل کشور در این معاونت خبر داد و گفت: این بودجه براساس برنامه‌های اجرایی- عملیاتی دستگاه‌ها تدوین خواهد شد. داوود منظور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر افزود: مقدمات فرآیند تدوین بودجه سال ۹۱ فراهم شده است و ظرف هفته‌های آینده، طبق روال معمول به دستگاه‌های دولتی ابلاغ خواهد شد.
 • خرید تلفنی بلیت اتوبوس بین شهری با کارت شتاب

  مدیرکل پایانه‌های استان تهران از انعقاد تفاهم‌‌نامه‌ با یکی از بانک‌ها برای خرید تلفنی بلیت اتوبوس بین شهری از طریق کارت شتاب خبر داد و گفت: این سیستم خرید بلیت، مانع ایجاد آلودگی زیست‌محیطی و افزایش مصرف سوخت و صرف بنزین خواهد شد.
 • دانایی فر: ۲ آمریکایی بازداشت‌شده به زودی آزاد می‌شوند

  حسن دانایی‌فر، سفیر ایران در عراق خبر داد که دو آمریکایی بازداشت شده در ایران به زودی آزاد خواهند شد.
  به گزارش ایسنا، دانایی فر در گفت‌وگو با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در مقر سفارت ایران در بغداد با بیان این‌که اطلاعات مشخصی درباره زمان آزادی شین بائر و جاش فتل بازداشت‌شدگان آمریکایی ندارد، گفت: امیدواریم و انتظار داریم که به زودی این دو نفر آزاد شوند.
 • ۸/۳ میلیارد دلار بدهی معوقه نفتی کره‌جنوبی به ایران

  رویترز به نقل از منابع آگاه کره جنوبی مدعی شد که به خاطر تحریم‌ها ایران ممکن است قادر نباشد تا پایان سال میلادی جاری حدود پنج میلیارد دلار از پول حاصل از فروش نفت خود را از کره جنوبی بگیرد.
  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تحریم‌ها شرکت‌های غیرآمریکایی را از خرید نفت خام ایران منع نمی‌کند، اما کار پرداخت پول به ایران را در بانک‌های خارجی دشوار می‌سازد، به طوری که هند پس از هفت ماه تلاش برای
  یافتن راهی برای پرداخت بدهی‌هایش به ایران سرانجام هفته گذشته پرداخت حدود پنج میلیارد دلار بدهی نفت به تهران را آغاز کرد.
 • پیگیری دریافت غرامت جنگی از عراق در مجلس

  کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت خارجه و دولت باید مفاد قطعنامه ۵۹۸ مربوط به پرداخت غرامت جنگی از سوی عراق را پیگیری کنند.
 • صعود نفتی رشد اقتصادی

  دنیای اقتصاد - صندوق بین‌المللی پول با تجدیدنظر در برآوردهای قبلی خود از اقتصاد ایران در سال ۱۳۸۹، از رشد ۲/۳ درصدی اقتصاد کشورمان در این سال خبر داده است؛ رشدی که بر اساس گزارش این صندوق، عمدتا از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی و به دنبال آن افزایش درآمدهای نفتی ایران ناشی شده است. بهبود وضعیت تولیدات کشاورزی، از دیگر عوامل رشد اقتصاد ایران در سال گذشته عنوان شده‌است. در این گزارش، نرخ رشد اقتصادی سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ به ترتیب ۶/۰ و ۵/۳ درصد اعلام شده‌اند که با آمارهای غیر رسمی بانک مرکزی همخوانی دارد. گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول در واقع نوعی بازنگری در گزارش ماه آوریل (اردیبهشت‌ماه) آن است که رشد اقتصادی ایران در سال ۱۳۸۹ را معادل یک درصد برآورد کرده بود. گزارش پیشین البته رشد اقتصادی ایران در سال ۱۳۹۰ را هم «صفر» پیش‌بینی کرده بود. پیش‌بینی‌ای که از سوی مقامات کشورمان «کاری سیاسی» برشمرده شد و وزیر اقتصاد ایران خواهان بازنگری در آن شد.
 • سخنگوی قوه‌قضائیه: فقر، از علل اصلی افزایش جرم در کشور است

  دادستان کل کشور گفت: گاهی لیست‌هایی به ما می‌دهند و می‌گویند این لیست مفاسد اقتصادی است، اما با بررسی متوجه می‌شویم خیلی از آن افراد لیست، اصلا مفسد اقتصادی نیستند.
 • طرح ستاد مدیریت سوخت برای ساماندهی وانت بارهای شخصی و عمومی

  قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به آغاز ساماندهی وانت بارهای شخصی و عمومی از امروز،۱۵ مردادماه، اعلام کرد: با ساماندهی وانت بارها روزانه ۵ تا ۵/۶ میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه‌جویی می‌شود.
 • امامی کاشانی: ذلت فرعون مصر به دلیل مطرح شدن مفاهیم قرآن است

  خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به قیام ملت‌های کشورهای اسلامی تاکید کرد: این حرکت‌ها و قدرت‌هایی که در دنیا به وجود آمده و فرعون‌های مصر و غیرمصر را ذلیل کرده است به خاطر مطرح شدن مفاهیم قرآن در جوامع اسلامی است.
 • ۸/۱۱ میلیون تهرانی یارانه می‌گیرند

  معاون استاندار تهران با اعلام آخرین وضعیت دریافت‌کنندگان یارانه در پایتخت گفت: از میان ۱۲ میلیون شهروند تهرانی، ۴۴۶ هزار نفر از دریافت یارانه انصراف داده‌اند.
  نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه سه میلیون و ۸۳۰ هزار خانواده تهرانی برای دریافت یارانه ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: با احتساب ۲۱ میلیون خانواده ایرانی که یارانه دریافت می‌کنند، ۱۸ درصد دریافت‌کنندگان یارانه کشور تهرانی‌ها هستند.
  وی افزود: ۷۲ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۲۱۳ ایرانی هم‌اکنون از یارانه نقدی دولت استفاده می‌کنند و از تعداد ۱۲ میلیون و ۲۸۷ هزار شهروند تهرانی ۱۱ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۱۰۴ تهرانی یارانه می‌گیرند.
 • برخورد پلیس پایتخت با اصناف متخلف و روزه خواران

  معاون عملیات پلیس پایتخت گفت: پلیس با اصناف متخلف و روزه خواران در ماه مبارک رمضان برخورد می‌کند.
  سرهنگ قادر کریمی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان پلیس با انجام بازرسی‌های ویژه از اصناف، با تخلفاتی از جمله تهیه و پخش غذا قبل از اذان مغرب، خوردن غذا در اصناف و روزه خواری برخورد می‌کند. این در حالی است که با افرادی که اقدام به خوردن و آشامیدن در ملأعام کنند نیز برخورد می‌شود.
 • دستگیری اعضای ۴ شرکت‌ هرمی

  کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی چهار دفتر شرکت‌های هرمی، ۶۳ نفر از افرادی را که در این دفاتر حضور داشتند، دستگیر کردند که از این تعداد ۱۷ نفر زن بودند.
 • ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های پل‌دختر طعمه حریق شد

  مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از مهار حریق جنگل‌های پل‌دختر که بیش از ۴۰۰ هکتار از این جنگل‌ها را دربر گرفته بود، خبرداد. ذبیح‌الله سیاه‌پوش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره افزود: عصر روز چهارشنبه گذشته امدادگران جمعیت هلال‌احمر لرستان از طریق تماس از ستاد فرماندهی در جریان وقوع آتش‌سوزی در اراضی ملی شهرستان پل‌دختر قرار گرفتند.
 • کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در نواحی شمالی کشور

  مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی می‌شود اوایل هفته جاری دمای هوای نواحی شمالی کشور ۱۰ درجه کاهش داشته باشد.
 • پیشنهاد یک نماینده مجلس برای تعطیلی شنبه‌ها به جای پنج‌شنبه‌ها

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه گفت: براساس قانون کار، کارگر و کارمند باید ۴۴ ساعت در هفته کار مفید داشته باشند، اگر دولت به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا این ۴۴ ساعت کار مفید از شنبه تا چهارشنبه حساب شود و در عین حال کیفیت و کارآیی نیز بالا برود، طبیعتا فرد بهتر می‌تواند به خود و خانواده‌اش برسد و زمان بیشتری هم دارد.
 • انتقاد رییس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس از بلاتکلیفی منطقه آزاد ارس

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان هیچ دخالتی در انتصاب مدیران عامل مناطق آزاد ندارند.
 • هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش سرطان‌ خون به دلیل آلودگی هوا

  رییس اداره سرطان وزارت بهداشت نسبت به روند روبه رشد انواع سرطان‌های خون در ایران و ارتباط این بیماری‌ها با آلاینده‌های هوا هشدار داد. به گزارش ایسنا، شید رمضانی تاکید کرد که بحث آلودگی بنزن و آزبست در کلان‌شهرهای کشور جدی است و باید در این زمینه فکری اساسی شود.
 • تمایل کویت به برقراری روابط ممتاز با ایران

  رییس مجلس امت کویت گفت که کویت برای برقراری روابط ممتاز و حسنه با ایران تلاش می‌کند، زیرا این به نفع ما است که همسایه‌ای مقتدر داشته باشیم.
  به گزارش خبرگزاری فارس، روح‌الله قهرمانی چابک سفیر کشورمان در کویت روز پنج‌شنبه با جاسم الخرافی، رییس مجلس امت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 • خطای تاریخی روحانیت تکرار نشود

  طراحان نقشه‌های شوم عصر مشروطه، امروز دوباره به میدان آمده‌اند
  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به فرارسیدن سالگرد مشروطه‏ هشدار داد: روحانیت نباید خطای تاریخی خود را تکرار کند و برنامه اختلاف‌افکنی دست‌های پنهان، ولی فعال استعمار را در داخل کشور همراهی نماید.
 • سید حسن خمینی: بیکاری گسترده و فقرعمیقی در جامعه وجود دارد

  یادگار امام راحل (ره) گفت: بیکاری گسترده و فقر عمیقی در جامعه وجود دارد و وضع معیشتی سختی حاکم است.
  به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری سخن می‌گفت، با بیان اینکه بر اساس آیات الهی، عزت تنها از آن خدا، ائمه و مومنین است، اظهار کرد: همه انسان‌ها فراز و فرودهای زیادی در زندگی دارند.
 • احمد خاتمی: سکوت در مقابل جریان انحرافی به امر رهبر انقلاب است

  احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سکوت جریان ولایی در مقابل جریان انحرافی به امر مقام معظم رهبری است، ولی بدانند اگر بخواهند آغازگر هجمه به ولاییون باشند به فضل الهی افشاگری را آغاز می‌کنیم.به گزارش مهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی در محفل انس تیم‌های اضطراری دوران دفاع مقدس و اعضای سازمان بسیج جامعه پزشکی که در مسجد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هم‌اکنون با ۳ دشمن بیرونی، داخلی و نفوذی مواجه است، گفت: از آغاز انقلاب به فضل خدا و قدم به قدم شاهد عنایات خداوند بودیم که اگر این عنایات نبود ده‌ها بار آسیب دیده بودیم و آنچه که تا کنون در کشور ما موفقیت به حساب آمده است با عنایات ویژه خداوند بوده است.
 • عسگر اولادی: فضای سیاسی و فرهنگی کشور خیلی دلخواه و مطلوب نیست

  دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری، با بیان این‌که باید باور کنیم سلایق و علایق گوناگونی داریم، پیش‌قدم شدن در ترمیم فضای سیاسی کشور با تکیه بر آموزه‌های اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باور کنیم قهر تنها درمان بیماری‌های سیاسی ما نیست.
 • دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان - ۱۵ مرداد ۹۰

  بسم‌الله الرحمن الرحیم
  اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.
  خدایا قرار بده مرا در این روز از آمرزش جویان وقرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته وفرمانبردارت وقرار بده مرا در این روز از دوستان نزدیکت؛ به مهربانى خودت اى مهربان‌ترین مهربانان.
 • جلسه جبهه متحد اصولگرایان با مهدوی‌کنی و یزدی

  نشست جبهه متحد اصولگرایان با حضور آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله یزدی برگزار شد.
  به گزارش مهر حضرات آیات مهدوی‌کنی و یزدی در نخستین جلسه شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان بر ضرورت تلاش برای شرکت همه اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده تاکید کردند.
 • شرط برگزاری انتخابات آبرومند از نظر قدرت‌الله علیخانی

  قدرت‌الله علیخانی، عضو فراکسیون اقلیت مجلس به ایلنا گفت: اینکه اصلاحات و اصلاح‌طلبی هواداران پرشماری دارد و اگر کاندیداهایش بتوانند در انتخابات نامزد شوند، بی‌شک تعداد بیشتری برای حضور در پای صندوق‌های رای ترغیب شده و در نتیجه مشارکت بالا می‌رود، امری است که حتی اصولگرایان هم به آن اذعان دارند. وی افزود: باید با در نظر گرفتن این مهم که مشارکت بالا یکی از ابتدایی‌ترین فاکتورهایی است که هر نظامی باید از آن برخوردار باشد، اوضاع را تغییر داد و با پذیرفتن خواسته‌های منطقی اصلاحات این فرصت را به وجود آورد که انتخاباتی آبرومند ترکیب مجلس نهم را تعیین کند.
 • شکایت ۳ نماینده از مشایی و بقایی

  محمد کرمی راد با اعلام خبر شکایت خود از مشایی و بقایی گفت: از این دو نفر شکایت کردم و در کمیسیون اصل ۹۰ در حال بررسی است و نتیجه آن اعلام خواهد شد.
 • بیادی: رضایی را نمی‌توانند از اصولگرایی حذف کنند

  سخنگوی جبهه ایستادگی انقلاب اسلامی گفت: جامعتین باید تصمیم نهایی را در مسیر وحدت اصولگرایان بگیرد و اگر قرار باشد جامعتین در کنار گروه‌های دیگر باشد نتیجه بخش نیست.
 • سید حسن نصرالله: نه من سید یمانی‌ام نه آیت‌الله خامنه‌ای، سید خراسانی

  تابناک نوشت: دبیرکل حزب‌الله لبنان، با انتقاد از سی دی ظهور نزدیک است، تطبیق نشانه‌های ظهور بر افراد را باعث ایجاد تزلزل در اعتقادات مردم و جامعه دانست و گفت: من تطبیق علامات را نه صلاح می‌دانم و نه جایز و این به ضرر بحث عمیق مهدویت است و مورد سوءاستفاده واقع می‌شود.
  به گزارش «تابناک»، برخی از شخصیت‌های حوزوی و علمای قم، به تازگی در سفری که به کشور لبنان داشته‌اند، در دیدار با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، با این شخصیت برجسته جهان اسلام دیدار و گفت‌وگو کردند.
 • احمد زیدآبادی به مرخصی آمد

  آینده نیوز نوشت: احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و دبیرکل سازمان ادوار تحکیم وحدت سرانجام پس از دو سال حبس با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آمد. زید‌آبادی دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر می‌گذراند.
 • دستگیر‌شدگان «آب‌بازی» در تلویزیون

  سایت خبری آفتاب نیوز نوشت: بخش خبری «بیست و سی» سیما، در برنامه چهارشنبه‌شب خود، تعدادی از دختران و پسرانی را که در ماجرای آب‌بازی پارک آب و آتش توسط پلیس دستگیر شده بودند نشان داد، در حالی که رویشان به دیوار بود و چهره‌هایشان دیده نمی‌شد.
 • تکرار آب‌بازی در بندرعباس

  خبرگزاری مهر نوشت: جانشین فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان با تایید تجمع تعدادی از جوانان و انجام آب بازی گفت: تعدادی از پسران و دختران که از قبل از طریق پیامک، تلفن و فیس‌بوک به هم اطلاع‌رسانی کرده بودند، صبح جمعه به صورت مختلط در پارک ساحلی غدیر در بندرعباس اقدام به آب بازی کردند.عباس خدادادزاده در گفت‌وگو با «مهر» با تایید خبر بازداشت تعدادی از جوانان که در یک اقدام هماهنگ شده از قبل در ساحل پارک غدیر اقدام به برگزاری جشن آب بازی کرده بودند، بیان کرد: هیچ شکی در اینکه این تجمع از قبل اطلاع‌رسانی شده بود، نیست.
 • جوانفکر: از آزادی ملک‌زاده بی‌خبرم

  مدیر عامل خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) گفت: اگر ملک زاده آزاد شده است، خود قوه‌قضائیه باید این خبر را اعلام کند.
 • دفاع از برداشت ارزی برای بخش مسکن

  دنیای اقتصاد – در حالی که نایب رییس اول مجلس دستور رییس جمهور برای اختصاص هفت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به بخش مسکن را«خلاف قانون» می‌داند،

بیشتر