شماره روزنامه ۴۲۵۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۴۳

 • دستورکار دوازدهم خودروسازان

  محمد شریعتمداری: باید با مشارکت خودروسازهای بزرگ و معروف جهان، ساخت داخل را تقویت کنیم تا به یکی از خودروسازهای بزرگ منطقه تبدیل و با سرعت بیشتری در صنعت خودرو عمیق شویم

 • فهرست پروژه‌های صنعتی با پول خارجی

  دنیای اقتصاد: کارنامه سرمایه خارجی جذب شده در بخش صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم بیانگر آن است که از ۲۰۸ پروژه مصوب با سرمایه ۸۳/ ۸ میلیارد دلاری در مجموع ۹۲ طرح تاکنون به مرحله بهره‌برداری رسیده است و ۱۱۶ پروژه نیز در مراحل اجرایی با پیشرفت فیزیکی صفر تا ۱۰۰ درصد قرار دارند.

  براساس آمار اعلام شده از سوی دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوران بعد از برجام نیز اجرای ۱۱۴ پروژه با سرمایه ۳۸/ ۷ میلیارد دلاری در دستور کار قرار گرفت که از مجموع این طرح‌ها ۴۳ طرح به بهره‌برداری رسیده است و ۷۱ پروژه در مرحله اجرا قرار دارد.

 • فروشگاه‌های آنلاین در کدام کشورها بیشتر رونق دارند؟

  دنیای اقتصاد: در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶/ ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان حداقل یک بار کالا یا خدمات موردنیاز خود را به‌صورت آنلاین خریداری کرده‌اند و ارزش کالاهای مصرفی خریداری‌شده از طریق اینترنت بیش از ۸/ ۱ تریلیون دلار بوده است.

  به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، تجارت الکترونیک اگرچه ابعاد مختلفی از تجارت و بازار را در بر می‌گیرد اما برای خانوارها تجارت الکترونیک عموما در خرید اینترنتی خلاصه می‌شود؛ خریدی که ممکن است از فروشگاه‌هایی مانند آمازون باشد که صرفا به‌صورت اینترنتی فعالیت می‌کنند یا فروشگاه‌هایی مانند وال‌مارت که در هر دو شکل سنتی و اینترنتی به فروش محصولات خود مشغولند.

 • روزانه چند محموله به ظن قاچاق از گمرک استعلام می‌شود؟

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران آمار محموله‌هایی را اعلام کرد که روزانه به ظن قاچاق در کشور توقیف می‌شود. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی گمرک ایران، اطلاعات ثبت شده در سامانه‌های گمرک نشان می‌دهد روزانه به‌طور میانگین۱۰ هزار محموله در سراسر کشور به ظن قاچاق توقیف و از طریق پنجره واحد گمرکی و سامانه جامع گمرکی برای اطمینان از ورود رسمی از طریق گمرکات به‌صورت الکترونیکی استعلام می‌شود.

  بر این اساس پنجره واحد گمرکی و سامانه جامع گمرکی در کمتر از یک دقیقه پاسخ هر استعلام را از طریق پیامک و بدون دخالت عوامل انسانی و به‌صورت اتوماتیک در اختیار واحد استعلام‌کننده قرار می‌دهد که بخش عمده‌ای از این محموله‌ها به ظن قاچاق در بررسی کنترل تردد حامل‌ها توقیف و برای تعیین تکلیف، ماموران نیروی انتظامی از طریق پنجره واحد گمرکی و سامانه جامع گمرکی موضوع را استعلام می‌کنند.

 • برگزاری دوره کاربردی مدیریت صادرات و بازاریابی جهانی در دنیای اقتصاد

  دنیای اقتصاد: روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «دوره کاربردی مدیریت صادرات و بازاریابی جهانی (فروش خارجی)» در روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور برگزار می‌کند.

  به گزارش واحد آموزش دنیای اقتصاد، این دوره در دو بخش بازاریابی بین‌المللی و روش‌های صادراتی با محوریت آشنایی با اصول و اهداف کلی صادرات برای بنگاه‌های اقتصادی، چگونگی برنامه‌ریزی استراتژیک برای تحقق اهداف صادراتی، شناخت اصول و ضوابط حرفه‌ای و بین‌المللی بازار وکمک به فراگیران برای تسلط حرفه‌ای و عملی درخصوص مدیریت صادرات کالا و فرآیند انجام آن برگزار می‌شود.

 • تشکیل ستادهای مدیریت بحران برای مقابله با تنش آبی

  خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه ۲۸۹ شهر کشور در معرض تنش آبی قرار دارند از تشکیل ستادهای مدیریت بحران در سطوح مختلف برای مقابله با تنش آبی خبر داد.

  حمیدرضا جانباز با بیان اینکه برای به حداقل رساندن اثرات خشکسالی در حوزه تامین و توزیع آب ستادهای مدیریت بحران در سطوح مختلف به‌طور جدی و هدفمند تشکیل شده است، گفت: این ستادها به‌صورت مستمر به برنامه‌ریزی و اجرای پروژهای اضطراری تامین آب در محورهای مدیریت تقاضا و مصرف آب، افزایش ظرفیت تامین و انتقال آب، بهبود کیفیت آب شرب و فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب می‌پردازد.

 • ایران خطوط برق و نیروگاه‌های سوریه را بازسازی می‌کند

  خبرگزاری فارس: سرپرست وزارت نیرو با اشاره به انعقاد چندین تفاهم نامه مشترک میان طرف ایرانی و وزیر برق سوریه گفت:‌ عمده این قراردادها مربوط به بازسازی تجهیزات برق، نیروگاه‌ها و خطوط انتقال است تا بتوانیم خدمات بهتری را در اختیار مشترکان سوری قرار بدهیم. ستار محمودی با تاکید بر اینکه ظرفیت ایران و ساخت تجهیزات در آن در خاورمیانه بی‌نظیر است، گفت: به این منظور شرکت‌های ما با ظرفیت بالای کاری و حرکت در مسیر دانش روز در تلاش برای بازسازی و توسعه ظرفیت زیرساخت‌های اصلی سوریه همچون آب، برق و تاسیسات بهداشتی آب و فاضلاب خواهند بود.

بیشتر