شماره روزنامه ۴۲۵۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۴۳

 • کارنامه تجارت تبریز از زبان «اتاق»

  دنیای اقتصاد - تبریز - مینا نیک‌رفتار: تعداد واحدهای بحرانی آذربایجان شرقی قبل از دولت یازدهم ۸۰ واحد بود که با تمهیدات مسوولان ارشد استان و اتاق تبریز این واحدها اکنون به ۸ مورد رسیده است. صمد حسن‌زاده در نشستی خبری با بیان اینکه کاهش تعداد این واحدها در سایه برگزاری جلسات متعدد این اتاق با شرکت‌ها و واحدها و ساماندهی بدهی‌های آنها روی داده است، افزود: برای حل مشکل واحدهای بحرانی باقی‌مانده پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

  وی با بیان اینکه نرخ بیکاری آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها کمتر است، گفت: براساس آمار ارائه شده از سوی مسوولان نرخ بیکاری استان حدود ۶/ ۱۱ درصد است که تلاش می‌شود با همکاری مسوولان و مدیران واحدهای تولیدی این میزان کاهش یابد.

 • پیشرفت ۹۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب شرق

  دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه باید ۱۲ سال قبل به وضعیت اهواز رسیدگی می‌شد، گفت: دولت برای حل مشکلات آب و فاضلاب این شهر برنامه‌های خوبی داشته و ۸۶۰ میلیارد تومان در این بخش مصوب کرده است تا بتوان فاضلاب کل شهر را به تصفیه‌خانه‌های شرق و غرب اهواز منتقل کرد. فردوس کریمی افزود: این اعتبار در بخش فاضلاب برای یک دوره سه ساله پیش‌بینی شده است.

  وی اظهار کرد: تصفیه‌خانه شرق اهواز اکنون ۹۰ درصد پیشرفت دارد. در این زمینه اهواز به ۲۵ منطقه تقسیم شده و کلکتورها در شرق و غرب کارون قرار می‌گیرد.

 • حل چالش‌های زیست محیطی اصفهان با منابع مالی خارجی

  دنیای اقتصاد - اصفهان: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به ایجاد «ستاد ملی نجات زاینده‌رود از سرآب تا پایاب» که تنها حوضه آبریز فلات مرکزی کشور است، گفت: اگر برای احیای این رود تاریخی و تمدن‌ساز اقدامی نکنیم، کسی این کار را برای ما انجام نخواهد داد. حمیدرضا قلمکاری در چهارمین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: کشت فراسرزمینی از اولویت‌های کمیسیون کشاورزی است که در فاز نخست در اوکراین اجرا می‌شود و زمینه تشکیل انجمن ملی کشت فراسرزمینی را فراهم ساخته است.

 • ترانزیت ۸۱۳ هزار تن کالا از طریق مرز پرویزخان

  دنیای اقتصاد - کرمانشاه - الهام اکبری: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کرمانشاه از ترانزیت بیش از ۸۱۳ هزار تن کالا از طریق مرز زمینی پرویزخان به کشور خبر داد. بهمن خسروانی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۹۰هزار تن کالا از طریق مرز زمینی پرویزخان جابه‌جا شده که از این میزان بیش از ۸۱۳ هزار تن کالا مربوط به ترانزیت ورودی کالا بوده است. مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان افزود: میزان کالای ترانزیت‌شده ورودی با ۲۹ هزار و ۸۹۴ سفر و ۸۳ هزار تن کالا نیز با ۳۳۶۲ سفر به ترانزیت خروجی اختصاص دارد.

 • تولید محصول دفع حملات سایبری علیه سامانه‌های صنعتی در شیراز

  دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت: با حضور عارف رئیس انجمن رمز ایران، محصول بومی فایروال و IDS صنعتی برای دفع حملات سایبری علیه سامانه‌های نفتی کشور همچون پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگاه برق، کارخانه‌ها و سایر حوزه‌های صنعتی در شیراز رونمایی شد. محمدحسین شیخی، رئیس مرکز آ. پ. آ (آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای) دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه ارتقای امنیت صنایع کشور در برابر تهدیدات سایبری مدنظر دانشمندان متخصص قرار گرفته است، تصریح کرد: در دنیا نسل جدیدی از تهدیدات پیش روی واحدهای صنعتی دنیا قرار گرفته است که این موضوع باعث به‌وجود آمدن زمینه تحقیقاتی جدیدی در دنیا برای پیشگیری از حملات سایبری واحدهای صنعتی شده است.

 • بندر شهید رجایی قطب فعالیت‌های صادراتی و ارزش افزوده می‌شود

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خواستار حذف یا اصلاح برخی قوانین دست و پاگیر برای رفع موانع صادرات و همچنین همراهی دستگاه‌های همکار در زمینه بهره‌گیری حداکثری از مزایا و تسهیلات منطقه ویژه در بندر شهید رجایی به‌عنوان نبض تپنده تجارت دریایی کشور شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور در نشستی با معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران به تشریح سیاست‌های سازمان بنادر برای حمایت از فعالیت‌های صادراتی و توسعه زیرساخت‌های بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران در این زمینه پرداخت.

بیشتر