شماره روزنامه ۴۱۹۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۱۷

 • اشتغال‌زایی صنعتی در خراسان جنوبی

  دنیای اقتصاد - بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی گفت: ۵۴ درصد اشتغال صنایع خراسان جنوبی در بخش صنایع کوچک است. عباس جرجانی افزود: با توجه به اشتغال‌زایی، درآمدزایی و کارآفرینی بسیار خوب صنایع کوچک، این صنایع جزو ستون‌های اقتصادی یک کشور هستند و اشتغال خوبی ایجاد می‌کنند. وی افزود: در خراسان جنوبی با توجه به وجود وضعیت پروانه‌های بهره‌برداری ۹۴ درصد صنایع استان صنایع کوچک هستند.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی اظهار کرد: در مجموع ۶۶ درصد اشتغال استان در بخش صنایع کوچک و متوسط اتفاق افتاده است.

 • رشد ۶۵ درصدی صادرات غیرنفتی در بندرلنگه

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از رشد ۱۵۸ درصدی ترانزیت و رشد ۶۵ درصدی صادرات کالای غیرنفتی در کارنامه عملیاتی بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی چهارماه نخست سال جاری خبر داد. محمود صابری با اعلام اینکه طی چهار ماه سال جاری در مجموع ۴۰۴ هزار و ۷۰۰ تن انواع کالا در بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، ۴۰۴ هزار و ۳۸۱ تن مربوط به کالای غیرنفتی و ۳۱۹ تن مربوط به کالای نفتی بوده است. صابری در ادامه حجم صادرات کالای غیرنفتی را ۲۴۷ هزار و ۶۰۴ تن اعلام کرد.

 • راهکارهای توسعه صادرات خرمای خوزستان

  دنیای اقتصاد -اهواز - محمد علاف‌پور: رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: باید از انتقال آب خوزستان جلوگیری به عمل آورد چرا که علاوه بر امنیت غذایی، امنیت آبی نیز دچار مخاطره می‌شود. محسن رشید فرخی اظهار کرد: در صورتی که مساله کم آبی شادگان حل نشود به‌طور قطع دچار مشکل بزرگی خواهیم شد و قیمت فعلی خرما نیز پایدار نخواهد بود. وی با بیان اینکه عواقب تلخ ناشی از ایجاد سد گتوند می‌تواند باز هم تکرار شود، گفت: اکنون نیز EC (شوری آب) تامین‌کننده نخیلات شادگان را نمی‌توان اصلاح کرد.

  وی اظهارکرد: با توجه به کاهش شدید آب کشاورزی در خوزستان و نیاز به آبیاری نخیلات و نیز شوری آب، باید از انتقال آب رودخانه کارون جلوگیری شود.

 • اتاق بین‌الملل اکو حامی نمایشگاه صنایع غذایی اصفهان

  دنیای اقتصاد - اصفهان: اتاق بازرگانی و صنایع اکو به جمع حامیان نمایشگاه صنایع غذایی اصفهان infex ۲۰۱۷ پیوست. ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه صنایع غذایی (ماشین‌آلات، فرآوری، محصولات و خدمات) اصفهان با اعلام این خبر افزود: به دنبال برگزاری موفق سیزدهمین نمایشگاه infex که با استقبال خوب مشارکت‌کنندگان، بازدیدکنندگان و حضور هیات‌های تجاری برگزار شد، دوره چهاردهم این نمایشگاه با برنامه‌ریزی مدون، در بخش‌های مختلف اطلاع‌رسانی، ثبت‌نام و اجرا فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون توانسته است حمایت اغلب اتاق‌های بازرگانی کشور و همچنین حمایت معنوی اتاق بازرگانی بین‌المللی اکو را جلب کند.

 • راه‌اندازی سامانه توزین الکترونیک بار در محور هراز

  دنیای اقتصاد - ساری-رقیه سامع: سامانه توزین الکترونیکی برای کنترل بار وسایط نقلیه سنگین و سبک در ابتدای ورودی محور هراز و سوادکوه راه‌اندازی شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در مراسم بهره‌برداری از این سامانه توزین اظهار کرد: برای ایمنی در سطح این محور با فرماندهی انتظامی اهداف مشترکی داریم و تلاش داریم که به مقوله ایمنی به‌صورت ویژه توجه کنیم. احمدآفرین محمدزاده تصریح کرد: هوشمندسازی جاده‌ها یکی از اقدامات جدی در این زمینه است و اضافه تناژ بار یکی از مواردی است که در کشور به آن توجه می‌شود.

بیشتر