شماره روزنامه ۴۱۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۰۹۵

 • بانه در انتظار تایید منطقه ویژه اقتصادی

  دنیای اقتصاد - سنندج - اسرین مقصودی: شهردار شهرستان بانه به اهمیت فرهنگ در این شهرستان اشاره کرد و افزود: به‌منظور توجه به امور فرهنگی اقدامات مفیدی با حمایت شورای شهر انجام گرفته است و به‌زودی شاهد پیشرفت این بخش خواهیم بود و این در حالی است که با اعتبار ۴ میلیارد تومان موزه شهرستان بانه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در حال اجرا است و سعی بر این است که در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

  بابک رستم‌پور در نشستی خبری با اشاره به فعالیت شهرداری به‌منظور مشارکت در برنامه‌ها و جشنواره‌های حوزه فرهنگ‌وهنر افزود: متاسفانه درصد مشارکت و سرمایه‌گذاری دستگاه‌های متولی بخش فرهنگ بسیار کم بود و به همین دلیل شهرداری در این بخش اقدامات مفیدی را به اجرا رسانده است.

 • کاهش ۴ درصدی تلفات برق در خوزستان

  دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: وزیر نیرو گفت: با تلاش صنعتگران برق خوزستان میزان تلفات شبکه برق استان از ۱۵ درصد به زیر ۱۱ درصد رسیده که این صرفه‌جویی در تامین نیازهای جدید برق تاثیر بسیاری داشته است. حمید چیت‌چیان با تمجید از خدمات خوبی که در خوزستان انجام شده، ادامه داد: احداث ۵ شبکه بزرگ آبیاری زهکشی با مجموع مساحت ۲۷ هزارو۵۵۰ هکتار با اعتبار ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال، ساخت ۲ سد بسیار ارزشمند در منطقه بهمنشیر و مارد که ۲سال آینده به اتمام می‌رسند و سد سوم در حال اجرا که ۹۶ درصد پیشرفت دارد و دوماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، از این اقدامات است.

 • سکونت ۵۴ درصد جمعیت هرمزگان در شهرها

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: همایش روز ملی جمعیت با حضور مدیران کل عضو شورای راهبردی جمعیت استان، مدیرکل ثبت احوال و امام جمعه موقت بندرعباس در سالن فارابی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال هرمزگان، فرزاد افشاری‌نژاد، مدیرکل ثبت احوال هرمزگان در این همایش اظهار کرد: آنچه در بند ۱۴ سیاست‌های کلی جمعیت به آن اشاره شد و به تایید مقام معظم رهبری رسید نشان‌دهنده اهمیت رصد مستمر سیاست‌های جمعیتی در ابعاد کمی و کیفی با ایجاد ساز و کار مناسب و تدوین شاخص‌های بومی توسعه انسانی و انجام پژوهش های جمعیتی و توسعه انسانی است.

 • افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه آزاد ارس

  دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک‌رفتار: با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دو طرح تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد. کارخانه تولید انواع دستکش‌های بهداشتی و جراحی با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال یکی از این طرح‌ها است که از سوی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید. پیش‌بینی می‌شود در این واحد سالانه ۷۰ میلیون جفت دستکش معاینه و همین تعداد نیز دستکش‌های میتریل و جراحی با کاربری پزشکی تولید شود. با راه‌اندازی این کارخانه زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شد.

 • پل معلق و زیپ‌لاین در سردابه احداث می‌شود

  دنیای اقتصاد - اردبیل - مهدی حسین‌نژاد: سرمایه‌گذار مجتمع آب‌درمانی قیه‌سویی سردابه از احداث پل معلق و زیپ‌لاین در سردابه خبر داد و گفت: این پل از سوی بخش خصوصی و با اعتبار ۱۳۵ میلیارد ریال احداث خواهد شد. هوشنگ سلمانزاده اظهار کرد: این مجتمع آب‌درمانی از سال ۹۳ راه‌اندازی شده است که با تجهیز و تغییرات مورد نیاز به یکی از مدرن‌ترین مجتمع‌های آب‌درمانی استان تبدیل شده است. سرمایه‌گذار مجتمع آبدرمانی قیه‌سویی سردابه ‌تصریح کرد: علاوه‌بر پل معلق سردابه با ۷۸۵ متر به‌عنوان بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه برنامه‌ریزی برای احداث زیپ‌لاین سردابه نیز انجام پذیرفته است.

 • برگزاری پنجمین انتخابات اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی

  دنیای اقتصاد - مشهد: پنجمین دوره انتخابات اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد و اعضای هیات‌مدیره این تشکل بخش خصوصی مشخص شدند. براساس آرای ریخته شده به صندوق و از میان ۱۱ فردی که خود را برای تصدی این کرسی‌ها نامزد کرده بودند، آقایان محمدحسین روشنک با ۷۰ رای، مهدی امینی با ۶۳ رای، غلامحسین زاهدپیشه با ۵۵ رای، سیدهادی نبی‌زاده با ۵۴ رای، علیرضا دربان ثانی با ۵۳ رای، کاظم شیردل با ۵۱ رای و مجید محمدنژاد با ۳۶ رای به عنوان اعضای اصلی و آقایان سیدمحمد علیزاده موسوی با ۳۴ و علیرضا تیموری با ۳۳ رای به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

بیشتر