شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۰۷۳

 • تاکتیک استانداری برای «نیمه‌تمام»ها

  دنیای اقتصاد - اصفهان: استاندار اصفهان گفت: استان در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی نتوانست به خوبی عمل کند و از ۸۰۰طرح حدود ۲۸ طرح به بخش خصوصی واگذار شد که عمدتا در بخش ورزش و آموزش و پرورش بود و باید امسال این عملکرد جبران شود. رسول زرگرپور در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان با تشریح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال‌جاری اظهار کرد: برنامه اقتصاد مقاومتی شامل سه برنامه دو ساله، پنج ساله و افق چشم‌انداز است که اکنون برنامه دوساله در حال اجراست. وی تصریح کرد: برای سال جاری، بسته‌های پنج‌گانه رونق تولید و اشتغال، بسته توسعه اشتغال پایدار و ماده ۲۷ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته شده است و در کنار طرح‌ها و برنامه‌های ملی، اولویت‌های اقتصاد مقاومتی استان هم در نظر گرفته می‌شود.

 • پوشش برق‌رسانی در آذربایجان غربی به ۹۹ درصد افزایش یافت

  دنیای اقتصاد- ارومیه- امیررضا علیار: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: پوشش برق‌رسانی به شهروندان شهری و روستایی در آذربایجان غربی به بیش از ۹۹ درصد افزایش یافت. اکبر حسن‌بگلو اظهار کرد: اکنون تعداد مشترکان برق این شرکت یک میلیون و ۱۷۹ هزار مشترک است که این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۸/ ۲ درصد افزایش داشته است. وی گفت: مردم استان سال گذشته ۴۵۹۶ میلیون کیلووات انرژی مصرف کردند که این نشان می‌د‌هد به نسبت سال پیش از آن ۲/ ۴ درصد افزایش مصرف داشته‌ایم.

  حسن‌بگلو تصریح کرد: تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار در آذربایجان غربی از نعمت برق برخوردار هستند و دو روستایی که اخیرا تعداد خانوار آن به بیش از ۱۰ مورد رسیده بود از سوی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برق‌رسانی شد.

 • راه‌اندازی سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو در یزد تا پایان تابستان

  دنیای اقتصاد - یزد: مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی استان یزد به‌عنوان سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو و وابسته به وزارت نیرو تا پایان تابستان ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد. امیر شریف‌یزدی، مجری طرح پژوهش‌های خورشیدی شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر افزود: مرکز توسعه فناوری‌های صنعت برق و انرژی وابسته به پژوهشگاه نیرو با ارائه خدمات حمایتی به شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز، از ایجاد و توسعه کسب‌ و کارهای دانش‌بنیان و فناورانه در صنعت برق و انرژی پشتیبانی می‌کند.

  وی با بیان اینکه این مرکز در نظر دارد در کشور تعداد محدودی از شرکت‌های دارای فناوری در حوزه صنعت برق و انرژی را از طریق فراخوان عمومی پذیرش کند؛ تصریح کرد: محورهای پیشنهادی کشوری این فراخوان، افزایش بهره‌وری و کاهش تهدیدهای زیست‌محیطی، شبکه‌های هوشمند برق، کنترل و مدیریت شبکه انتقال و توزیع، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت بحران است.

 • اعلام آمادگی برای صادرات مواد معدنی به کویت

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: مدیر بندرچاناکاله ترکیه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر تجاری لنگه برای صادرات مواد معدنی از طریق این بندر مهم در جنوب ایران به کویت اعلام آمادگی کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمید زنگنه معاون دریایی و بندری بندرلنگه در نشست مشترک با مدیر بندر خصوصی چاناکاله ترکیه و شریک تجاری وی اظهار کرد: بندرلنگه از دیرباز با کشورهای حوزه خلیج‌فارس مراودات دریایی داشته و با توجه به نزدیکی به صنایع انرژی‌بر جنوب کشور و معادن معدنی در این منطقه، ظرفیت خوبی برای افزایش همکاری در تمام زمینه‌ها به‌ویژه صادرات مواد معدنی وجود دارد.

 • بهره‌برداری از ۴۶ طرح در کشاورزی در استان فارس

  دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت: ۴۶ طرح در زیر بخش آب، خاک، ترویج، باغبانی، تولیدات دامی، صنایع کشاورزی، حفظ نباتات و امور عشایر در فارس به بهره‌برداری رسید. محمدمهدی قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس کل سرمایه هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها را ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردها و عرضه محصولات کشاورزی، بهره‌برداری از سیستم نوین آبیاری در ۲۴۰۰ هکتار اراضی، کلنگ‌زنی اراضی شیبدار برای احداث باغ‌های دیم از مهم‌ترین اقدامات عمرانی و اشتغال‌زایی در زیربخش‌های ۴۶ طرح جدید کشاورزی بوده است.

 • ایمن‌سازی محورهای ارتباطی تنکابن

  دنیای اقتصاد - ساری: سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تنکابن از ایمن‌سازی محورهای ارتباطی این شهرستان با هدف افزایش ضریب ایمنی در قالب لکه‌گیری و روکش آسفالت، ساماندهی تقاطع‌ها و نصب انواع علائم و چراغ چشمک زن خبر داد. تورج فتحی گفت: لکه‌گیری آسفالت به صورت گسترده در محورهای سه هزار، دو هزار و کوهسر به مساحت ۲ هزار مترمربع، نصب و ترمیم علائم و تابلوهای ایمنی در محورهای دو هزار و سه هزار و روستایی به تعداد ۲۰۰ عدد، رفع نقاط مستعد حادثه با نصب چراغ‌های چشمک‌زن در بریدگی‌های رفیوژ میانی و کناری راه اصلی تنکابن - نشتارود، ساماندهی تقاطع کشکو، لتاک و گلیج پل تنها بخشی از اقدامات و فعالیت‌های ایمنی این اداره در محورهای ارتباطی تنکابن است.

 • برخورداری ۶۶۴ واحد کشاورزی کردستان از گاز

  دنیای اقتصاد - سنندج - اسرین مقصودی: مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سال گذشته به ۱۲۴ واحد صنعتی بخش کشاورزی این استان شامل مرغداری و مجتمع‌های گلخانه‌ای گازرسانی شده است. احمد فعله‌گری افزود: از این تعداد سه واحد مجتمع گلخانه‌ای و بقیه واحد مرغداری بوده است. به گفته وی اکنون در مجموع به تعداد ۶۶۴ واحد صنعتی در بخش کشاورزی استان گازرسانی صورت گرفته است.

  .
 • سرمایه‌گذاری خارجی در خط تولید رینگ آلومینیومی سایپا خرمشهر

  دنیای اقتصاد - اهواز: مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا از ۲۵میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در خط تولید رینگ آلومینیومی سایپا خرمشهر خبر داد و گفت:۳۰ درصد تولید رینگ آلومینیومی خرمشهر به خارج از کشور صادر می‌شود. مهدی جمالی گفت: سرمایه‌گذاری اولیه خارجی در خط تولید رینگ آلومینیومی ۲۵ میلیون دلار است و شرکت سایپا نیز ۲۵میلیون دلار برای راه‌اندازی این خط سرمایه‌گذاری می‌کند. وی اظهار کرد: با بهره‌برداری از این خط تا یک‌سال آینده بیش از ۱۲۰۰ فرصت شغلی در منطقه ایجاد می‌شود. جمالی از متمرکز شدن خط تولید مجموعه تولید رینگ سایپا در خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: به‌دلیل تغییر تکنولوژی رینگ فولادی به رینگ آلومینیومی برنامه سرمایه‌گذاری سایپا را در خرمشهر طراحی کردیم.

بیشتر