شماره روزنامه ۴۱۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۰۱۰

 • نوبت گردشگری روستایی

  دنیای اقتصاد- اهواز- نگار نخلی: گردشگری روستایی صنعتی نوپا است که در بیشتر کشورهای توسعه یافته سبب رونق اقتصادی، پیشرفت روستاها و کاهش وابستگی معیشتی روستاییان به منابع آب و خاک شده است.

  در خوزستان نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی این استان، وجود رودخانه‌ها، دریا، سواحل بکر، میراث تاریخی و فرهنگی جا دارد صنعت گردشگری روستایی در این منطقه توسعه یابد و بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. روستای «شلهه» در شرق آبادان نمونه‌ای از این روستاها است که به‌دلیل جاذبه‌های طبیعی همچون همجواری با رودخانه اروند و نخلستان‌های گسترده؛ به‌عنوان یکی از ۶روستای منتخب برای طرح آموزش گردشگری روستایی از سوی منطقه آزاد اروند انتخاب شده است.

 • توزیع اسکناس نو در دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر

  دنیای اقتصاد - اصفهان: سرپرست بانک شهر در منطقه ۳ کشور از استقرار شهرنت سیار و خودپرداز در سه کمپ نوروزی تا ۱۵فروردین خبر داد. حسن خدابنده شهرکی افزود: در باغ فدک، شهرنت سیار مستقر شده است و دو خودپرداز سیار یکی در خیابان کاوه که خودروی سیار مجهز به دو دستگاه ATM است و خودروی دیگر در ورودی اصفهان از سمت شیراز مستقر خواهد شد.

  سرپرست بانک شهر در منطقه ۳ کشور تصریح کرد: شهرنت مستقر در باغ فدک کامل است و تمام خدمات همچون افتتاح حساب، خوددریافت، خودپرداز و کارت هدیه را انجام می‌دهد.

 • آغاز طرح نوروز ۹۶ سفرهای دریایی در هرمزگان

  دنیای اقتصاد- بندرعباس: با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ستاد مرکزی طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۹۶ این استان در پایانه مسافری بندر شهید حقانی آغاز به‌کار کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور در حاشیه این مراسم گفت: در طرح نوروزی امسال که از ۲۵ اسفند آغاز شده و به مدت ۲۰ روز ادامه خواهد داشت، ۱۱۸فروند شناور مسافری و خودرویی با ۶۹۵۱ صندلی و ظرفیت حمل ۲۴۸۰ دستگاه خودرو در ۱۲ مسیر دریایی خدمات خود را به مسافران و گردشگران دریایی ارائه می‌کنند.

 • افتتاح مجهزترین ورزشگاه کشور در مشهد

  دنیای اقتصاد- مشهد- ضحی زردکانلو: مجهزترین ورزشگاه سرپوشیده کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان، تولیت آستان قدس رضوی و استاندار خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد. ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا که با بودجه آستان قدس رضوی به بهره‌برداری رسیده است، مجهز به بهترین زمین چمن در خاورمیانه است. در زیر طبقات این ورزشگاه درجه +A، سالن‌های چندمنظوره‌ای طراحی شده که ورزشکاران رشته‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین پارکینگی ۶ طبقه با ظرفیت ۱۲۰۰ ماشین در این مجموعه ورزشی تعبیه شده است.

 • ترمینال تبریز آماده استقبال از مسافران نوروزی

  دنیای اقتصاد - تبریز - رامین نیک‌رفتار: مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز گفت: سازمان پایانه‌ها همچون سایر سازمان‌های تحت پوشش شهرداری تبریز طبق سیاست‌گذاری‌های انجام شده در ستاد استقبال از نوروز، برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده می‌شود. محمد قلیزاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز همراستا با سیاست‌گذاری‌های ستاد استقبال از نوروز و با تاکیدات و دستورهای شهردار تبریز از اکنون مهیای استقبال از مسافران نوروزی و بهاری می‌شود. قلیزاده افزود: فضاسازی متناسب با ایام نوروز، استقرار اکیپ‌های اطلاع‌رسانی به گردشگران، الزام رستوران‌ها و مراکز رفاهی موجود در ترمینال برای فعالیت تا ساعات پایانی شب، توجه به افزایش امنیت مسافران با فعالیت شبانه‌روزی کلانتری مستقر در ترمینال از اقدامات برای آمادگی کامل سازمان برای استقبال از مسافران نوروزی است.

بیشتر