شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۹۵۶

 • آلودگی هوای قزوین به حداقل رسید

  دنیای اقتصاد - قزوین- مهردادنوری: مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: با کاهش مصرف سوخت مازوت اکنون ۸۸ درصد از سوخت نیروگاه از نوع گاز طبیعی است که این تغییر رژیم سوختی، با کاهش چشمگیر آلودگی همراه بوده است. علی فرهور در تشریح عملکرد این نیروگاه افزود: از تعداد ۴۰۰ واحد نیروگاهی در کشور، ۱۳ واحد آن در نیروگاه شهید رجایی قرار دارد که ۵ درصد از نیاز کشور به برق را تامین می‌کنند. وی با اشاره به جایگاه مهم نیروگاه‌ها در صنعت برق اظهار کرد: نیروگاه‌ها به عنوان زیرساخت تمام صنایع، از اهمیت استراتژیک برخوردار هستند، به طوری که همه صنایع برای ادامه تولید خود، به انرژی الکتریکی وابسته‌اند.

 • طرح میدان آذربایجان تبریز – برنده مسابقه جهانی در پراگ

  دنیای اقتصاد - تبریز - رامین نیک‌رفتار: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از کسب عنوان سوم طرح میدان آذربایجان در مسابقه استعدادیابی معماری INSPIRELI AWARD ۲۰۱۶ خبر داد. محمد عزتی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: طرح میدان آذربایجان به همراه یک طرح ایتالیایی، به مقام سوم رسید و تندیس «بال‌هایی رو به آینده» را از آن خود کرد. وی یادآور شد: مسابقه طراحی معماری و شهرسازی میدان بزرگ آذربایجان، سال گذشته پیرو مصوبه شورای ترافیک استان و شورای شهر، با دستور شهردار، از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز برگزار شد و طی آن، طرح سمیه روانشادنیا از میان ۲۲۲ طرح به مقام اول دست یافت و امسال توانست در مسابقه INSPIRELI حضور یابد.

 • درخواست احیای زاینده‌رود

  دنیای اقتصاد- اصفهان- نسرین احمدی‌فخر: دکتر قمشی، رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه چمران اهواز اخیرا در مصاحبه‌ای با «دنیای اقتصاد» نسبت به انتقال آب به فلات مرکزی انتقاد کرده است. برای پیگیری این خبر به سراغ مجمع فعالان آب استان اصفهان رفته‌ایم تا در این زمینه نظر فعالان آب این استان را جویا شویم.

  مهدی بصیری یکی از فعالان این مجمع ضمن تاکید براینکه کمبود آب در زاینده‌رود و وجود آب مازاد در حوضه کارون ناشی از توزیع منابع آب در این دو حوضه است، گفت: از منابع آب تولیدی در رشته‌کوه‌های زاگرس میانی ۹۲ درصد وارد حوضه کارون و فقط ۸ درصد آن وارد حوضه زاینده‌رود می‌شود.

 • افتتاح بزرگ‌ترین آبنمای موزیکال غرب کشور در اراک

  دنیای اقتصاد - اراک - محمدرضا اکبری اصل: بزرگ‌ترین آبنمای موزیکال غرب کشور با حضور زمانی‌قمی استاندار مرکزی با اعتباری ۱۴ میلیارد ریالی در اراک به بهره‌برداری رسید. زمانی‌قمی، استاندار مرکزی در این مراسم گفت: بهره‌برداری از بزرگ‌ترین آبنمای موزیکال غرب کشور در کلانشهر اراک یکی از مهم‌ترین اقدامات مدیریت شهری در زمینه افزایش شادابی و نشاط شهروندان است. وی با اشاره به اینکه به سرانجام رساندن این طرح خدمات پیش‌بینی شده در بوستان ملت اراک را تکمیل کرده است؛ خاطرنشان کرد: مدیریت شهری باید در زمینه تدوین و اجرای دیگر طرح‌های عمرانی و خدماتی به‌منظور خدمات‌رسانی به شهروندان برنامه‌ریزی داشته باشد.

 • برپایی یازدهمین جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر هرمزگان

  دنیای اقتصاد- بندرعباس- جمیله دبیری‌نیا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با تلاش‌های انجام شده نرخ بیکاری استان در سال ۹۴ به ۹/۱۱ درصد رسید که امیدواریم بتوانیم این میزان را در سال ۹۵ کاهش دهیم. محمدعلی سلیمی در مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر استان که در هتل همای بندرعباس برگزار شد، تصریح کرد: در سال‌جاری ۴۴ هزار نفر به شمار بیمه‌شدگان اصلی و اجباری سازمان تامین اجتماعی در هرمزگان افزوده شده‌ که این افزایش به معنای رشد اشتغال در استان است. سلیمی اظهار کرد: دولت با تمام توان و با اجرای اقتصاد مقاومتی به‌منظور رفع مشکلات تلاش می‌کند و همه باید به دولت کمک کنیم تا شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی کشور باشیم که کارآفرینان در این میان نقش بسیار مهمی دارند.

بیشتر