شماره روزنامه ۴۲۰۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۹۵۵

 • برای دوسال ذخیره گندم داریم

  دنیای اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه اکنون به اندازه دو سال ذخیره گندم در استان داریم، گفت: زمانی دغدغه کمبود گندم در استان داشتیم اما اکنون دغدغه نگهداری گندم خریداری شده را داریم.

  اسماعیل جبارزاده در مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی استان، با قدردانی از همه افرادی که برای سربلندی این بخش تلاش می‌کنند، اظهار کرد: کشاورزان، مجاهدان عرصه اقتصاد مقاومتی هستند و بنده به نمایندگی از همه مسوولان استان دست یکایک آنها را می‌بوسم.

 • رشد ۵۵۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در استان فارس

  دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت: رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی و نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان فارس از رشد ۵۵۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در استان خبر داد. دایی گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در طرح‌های اولویت‌دار همچون انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک، ‌ایجاد سه نیروگاه خورشیدی، راه‌آهن، ‌آزادراه، نفت، گاز و پتروشیمی و طرح‌های زیربنایی نوسازی، انتقال آب، گردشگری، پزشکی و معدنی صورت گرفته است.

  وی با اشاره به عمده کشورهایی که سرمایه‌گذاری آنها پذیرفته شده است، تصریح کرد: از دی ۹۴ تاکنون ۴۰ هیات خارجی از کشورهای آلمان، هلند، مجارستان، ایتالیا، سوئیس، ژاپن، چین، اندونزی، ترکیه، عمان، تایلند، تایوان و کره‌جنوبی متقاضی سرمایه‌گذاری در استان فارس بوده‌اند.

 • تاکید بر تقویت همکاری روابط عمومی‌ها

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: مدیر روابط عمومی استانداری هرمزگان گفت: روابط عمومی‌ها به ویژه روابط عمومی‌های صنایع غرب بندرعباس می‌توانند با حفظ و تقویت ارتباطات بین خود در رفع مشکلات منطقه نقش موثری داشته باشند. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، عزتی در نشست مدیران و روسای روابط عمومی صنایع غرب بندرعباس و شورای هماهنگی استان که به میزبانی پالایشگاه نفت بندرعباس برگزار شد، با اشاره به برخی مشکلات منطقه گفت: همکاری و هماهنگی بین روابط عمومی‌ها به ویژه در انتقال مشکلات به مدیران استان و ایجاد راهکار برای رفع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • همکاری پلیس فتا و دانشگاه تبریز

  دنیای اقتصاد - تبریز - رامین نیک‌رفتار: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی با اشاره به عقد تفاهم‌نامه همکاری پلیس فتا استان با دانشگاه تبریز گفت: پلیس فتا به دنبال کاربردی کردن پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه فضای مجازی است. سرهنگ محسن محمودی اظهار کرد: به‌منظور کاربردی کردن پژوهش‌ها می‌توان اطلاعات به روز و کافی در دنیای مجازی کسب کرد. رئیس پلیس فتا افزود: جهاد دانشگاهی و سایر دستگاه‌های اجرایی استان هماهنگی تنگاتنگی با پلیس فتا دارند و این دستاوردهای بزرگی برای استان به همراه خواهد داشت.

 • ۵۴۷ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی قزوین دارای سند تفکیکی شدند

  دنیای اقتصاد - قزوین - مهرداد نوری: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: سند تفکیکی ۵۴۷ هکتار از زمین‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آماده و قابل واگذاری به واحدهای بهره‌بردار است. حمیدرضا خانپور افزود: از مجموع ۸۹۲ هکتار از اراضی واگذار شده به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برای ۲۱۵ هکتار در شهرک‌های صنعتی کاسپین، ۱۳۸هکتار در آراسنج، ۸۴ هکتار در شال، ۶۶ هکتار در آوج و ۴۴هکتار در دانسفهان سند تفکیکی صادر شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال آینده نیز برای ۳۰۰هکتار از اراضی سند تفکیکی اخذ می‌شود.

 • مجمع خیرین سلامت شهرستان هرسین آغاز به‌کار کرد

  دنیای اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: همزمان با تعیین مدیرعامل، مجمع خیرین سلامت شهر هرسین به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. فرماندار هرسین در این جلسه گفت: مجمع خیرین سلامت هرسین با همکاری شبکه بهداشت و درمان زمینه توسعه، تجهیز و احداث مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان را فراهم می‌آورند. امیر شاه‌آبادی افزود: خیرین سلامت تاکنون در این شهرستان اقدام‌های خوبی انجام داده‌اند که امیدواریم با فعالیت این مجمع به صورت منسجم‌تر و با برنامه‌ریزی ادامه یابد. وی با تاکید بر اینکه خیرین سلامت باید روی جغرافیای شهر زمان بگذارند، اظهار کرد: این مجمع باید برای رفع مشکلاتی که به‌دلیل تمرکز امکانات پزشکی در مرکز شهر ایجاد شده چاره‌اندیشی کند.

بیشتر