آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۹۴۰

 • انعقاد ۱۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر هرمزگان

  دنیای اقتصاد- بندرعباس: در مراسمی به مناسبت روز ملی حمل‌ونقل به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی، ۱۷ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بنادر هرمزگان به‌ویژه پسکرانه بندر شهیدرجایی بین مدیرکل بنادر هرمزگان و بخش خصوصی به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، طی مراسمی به مناسبت روز ملی حمل‌ونقل در محل هتل همای تهران و با حضور وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان مجلس، استانداران استان‌های ساحلی، مدیران کل بنادر جنوبی و شمالی کشور و مدیران و فعالان صنعت حمل‌ونقل دریایی، ۶۰ قرارداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی برای توسعه بنادر کشور به ارزش ۳۶۰۰ میلیارد تومان منعقد شد.

 • برق‌رسانی به ۴۰ روستای کوهستانی آذربایجان شرقی

  دنیای اقتصاد - تبریز - رامین نیک‌رفتار: مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی گفت: تا پایان سال‌جاری ۴۰ روستای صعب‌العبور و کوهستانی در استان برق‌رسانی می‌شود.

  حسن غفوریان در نشست بررسی برق‌رسانی به چند روستای ورزقان با اعلام اینکه از ۲۷۵۶ روستا در استان ۱۱۶ روستا همچنان از نعمت برق بهره‌مند نیستند، افزود: نبود جاده دسترسی در روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار و قرارگرفتن بیشتر آنها در دل صخره و کوه از عمده دلایل مشکلات برق‌رسانی به این روستاها است. وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته، ۴۰ روستا از ۱۱۶ روستای باقی مانده را برقدار کنیم.

 • تکمیل خط‌آهن تبریز – میانه جزو سیاست‌گذاری‌های ملی

  دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: به فرجام رسیدن طرح راه‌آهن تبریز-میانه جزو سیاست‌گذاری‌های ملی و مطالبات مردمی است و با همه محدودیت‌های مالی با اطمینان می‌گویم نباید تکمیل کار را به تعویق انداخت.

  محمدباقر نوبخت در تبریز اظهار کرد: بر اساس گزارشی که از طرح احداث راه‌آهن میانه - بستان‌آباد -تبریز به طول ۱۳۲ کیلومتر داده شد، همه اقدامات زیرسازی و روسازی بیش از ۱۰۰کیلومتر انجام شده است. وی ادامه داد: انتظار داریم عملیات اجرایی ۲۶ کیلومتر باقی‌مانده از این مسیر نیز طی چند ماه آینده به اتمام برسد و بخش بستان آباد - تبریز نیز در ادامه آن استمرار داشته باشد.

 • اردبیل را به‌عنوان شهر خلاق معرفی می‏کنیم

  دنیای اقتصاد- اردبیل- مهدی حسین‌نژاد: شهردار اردبیل گفت: دنبال آن هستیم تا اردبیل را در یک زمینه خاص به عنوان شهر خلاق معرفی کنیم. حمید لطف‌اللهیان در نشست با جمعی از جوانان عضو تشکل‌های مردم نهاد در اردبیل افزود: اکنون اردبیل به‌رغم کالبد معنوی و آثار متعدد تاریخی یک شهر برند نیست و ما در تلاش هستیم به‌زودی در یک موضوع اردبیل را به‌عنوان شهر خلاق و برند در دنیا و کشور معرفی کنیم.

  وی ادامه داد: رشت در بخش غذاها و خوراکی‌ها و اصفهان نیز در زمینه صنایع‌دستی به‌عنوان شهر خلاق و برند معرفی شده و ما نیز دنبال معرفی اردبیل به‌عنوان شهر خلاق و با برند خاص هستیم که با توجه به ویژگی‌های مختلف این شهر می‌توان در این زمینه شایسته عمل کرد.

 • کشتی‌سازی هلندی‌ها در بزرگ‌ترین مجتمع بندری شمال ایران

  دنیای اقتصاد- رشت: جمعی از سرمایه‌گذاران هلند ضمن بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای منطقه آزاد انزلی، در زمینه احداث کارخانه کشتی‌سازی (شیپ یارد) در مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی اعلام آمادگی کردند.

  رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نقش این منطقه را در مبادلات تجاری منطقه و موقعیت آن در مسیر کریدور شمال-جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، کراسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، اتصال به شبکه بزرگراهی کشور و وصل شدن این منطقه در آینده نزدیک به خطوط ریلی را تشریح کرد و گفت: با توجه به بازار ایران و مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خزر همچون روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان در بازار جهانی و سهم ناچیز کشور از این مبادلات، با راه‌اندازی مجتمع بندری کاسپین این میزان افزایش خواهد یافت.

 • برخورداری ۱۷۰ روستای خراسان‌جنوبی از گاز طبیعی

  دنیای اقتصاد- بیرجند- محمدقربانی: مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: اکنون ۱۹شهر و ۱۷۰روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌باشند. فرشید دشتی اظهار کرد: بیش از۹۰درصد خانوار شهری و ۳۱ درصد خانوار روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی هستند. وی از مصرف نزدیک به یک میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در ۹ ماه امسال در استان خبر داد. مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی اظهار کرد: بخش نیروگاهی در استان با ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی با ۷۰ درصد بیشترین میزان مصرف گاز طبیعی را به خود اختصاص داده است.

بیشتر