شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۰۷۳

 • کارکنان متصل کلید موفقیت شرکت‌های مطرح

  Ari Kopoulos مریم مرادخانی

  نویسنده: Ari Kopoulos

  مترجم: مریم مرادخانی 

  شاید تصور کنید که صنعت‌گران مصری قرن دوازدهم پیش از میلاد که مسوولیت ساخت «گور معبد» رامسس سوم را بر عهده داشتند، به اندازه کارکنان عصر حاضر با یکدیگر در ارتباط نبودند. این باور تا حدی درست است. آنها با مفهوم SMAC (Social, Mobile, Analytics, Cloud) که این روزها برای توصیف فضای حاکم بر عرصه کسب‌وکار به کار می‌رود، بیگانه بودند و از امکاناتی مثل شبکه‌های اجتماعی، تکنولوژی‌های همراه، علم تجزیه و تحلیل و رایانش ابری که برای «کارکنان متصل» امروز به یک امر عادی تبدیل شده، بهره‌مند نبودند.

 • پنج سوال دشوار در مورد فرهنگ که رهبران سازمانی باید پاسخ دهند

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  تقریبا همه رهبران سازمانی بر این موضوع اتفاق نظر دارند که فرهنگ سالم و بهره‌ور، یک عنصر مهم و تاثیرگذار در موفقیت کسب‌و‌کار است. اما هنوز شرکت‌های بسیاری با «بیانیه ماموریت» و «ارزش‌های محوری» بلندپروازانه می‌بینم که محیط‌های کاری به شدت مسمومی را ایجاد کرده‌اند. با رهبران سازمانی بسیار زیادی ملاقات کرده‌ام که وقتی صحبت از طراحی محصول و ساختار سرمایه به میان می‌‌آید، بسیار روشنگر هستند، اما با افراد خود در کسب‌و‌کار به‌عنوان افرادی واپسگرا رفتار می‌کنند و جلوی نوآوری‌های جسورانه را می‌گیرند.

 • چرا برترین ایده‌ها از خارج از سازمان می‌آیند؟

  Julian Birkinshaw فاطمه موسوی

  نویسنده: Julian Birkinshaw

  مترجم: فاطمه موسوی

  این واقعیت وجود دارد که هرچه شرکتی موفق‌تر باشد، کارمندان آن تمایل بیشتری به سکون و کوته‌بینی دارند. اگر در یک شرکت موفق و با ثبات کار می‌کنید، چگونه افق‌های فکری خود را گسترش می‌دهید؟ اگر بخواهید به ایده‌هایی که فراتر از محدوده توانمندی شما است دست یابید، با چه کسانی مشورت می‌کنید و در کجا به‌دنبال این ایده‌ها می‌گردید؟ این چالشی است که تیم اجرایی شرکت روشه (Roche) در مه ۲۰۱۴ با آن مواجه شد.

بیشتر