شماره روزنامه ۴۱۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۰۱۰

 • مدیران و چگونگی انجام کارهای مهم

  هوتسا عسکری نسب

  مترجم: هوتسا عسکری نسب

  مدیران اجرایی همان‌گونه که در عنوان شغلی شان هم ذکر شده، فقط وظایف اجرایی را به عهده دارند. اما این دقیقا به چه معنی است؟ آیا به این معنا است که از نظر وظایف روزانه، بالاترین مجری شرکت محسوب می‌شوند؟ دست کم، مدیران اجرایی در ساخت کارخانه یا فروش محصولات نقشی ندارند. مدیرعامل در درجه اول به‌عنوان فرد متفکری است که با مطالعه و تعیین استراتژی، اصول شرکت را پایه‌ریزی می‌کند و البته این کار بخشی از شغل او به حساب می‌آید و اما مدیران کارآمد می‌دانند استراتژی فقط در حد تئوری نیست و باید عملا در کارهای روزمره به‌کار گرفته شود و سایر کارمندان هم آن را اجرا کنند.

 • لزوم تشویق و تنبیه همزمان برای بالابردن کارآیی کارمندان

  Doug and Polly White بهناز پذیرائی

  نویسنده: Doug and Polly White

  مترجم: بهناز پذیرائی

  بازخورد باید مناسب شخص دریافت‌کننده باشد، در مورد آن خوب فکر شده باشد و نزدیک به زمان آن رویداد مطرح شود. هر چیزی می‌تواند اثربخشی بازخورد روی انگیزه افراد را محدود کند.

  بتسی آلن می‌گوید: «مدیریت سبب‌ساز است و همه عملکردها تحت‌تاثیر آن به‌وجود می‌آید. » درحالی‌که این جمله حقیقت محض است، اما هیچ کدام از ما دوست نداریم به آن اعتراف کنیم. در ابتدا به‌نظر می‌رسد بسیاری از مسائل و مشکلات در سازمان از جانب کارمندان به‌وجود آمده‌اند؛ اما در واقع واکنشی است که به‌دنبال تصمیم‌گیری‌ها، شیوه‌ها و سیاست‌های مدیریتی نشان داده می‌شوند.

 • ثروت آفرینی به کمک مدل کارآفرینی استراتژیک

  امین فتحی / دانشجوی دکترای کارآفرینی دانشگاه آزاد، واحد علوم و تحقیقات

  کارآفرینی و مدیریت استراتژیک با رشد و ایجاد ثروت مرتبط است. به‌علاوه، کارآفرینی به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یک محرک برای ایجاد ثروت در اقتصادهای در حال توسعه و توسعه‌یافته تلقی می‌شود. مدیریت استراتژیک نیز با درک دلایل و تشخیص تفاوت در ایجاد ثروت شرکت‌ها در اقتصادهای مختلف یک عامل توسعه است. از لحاظ تاریخی، کسب‌وکارهای ‌کوچک و فعالیت‌های اقتصادی تازه‌تاسیس، نسبتا در تشخیص فرصت‌های کارآفرینی مهارت یافته‌اند، ولی در توسعه و پایداری مزیت‌های رقابتی موردنیاز برای بهره‌برداری از چنین فرصت‌هایی در طول زمان، اثربخشی کمتری دارند.

 • بدون هزینه سرمایه‌دار شوید!

  محبوبه نحوی

  مترجم: محبوبه نحوی

  سه دارایی فعلی شما چیست؟ شاید با خواندن این سوال اولین چیزی که به ذهن‌تان خطور کند خانه‌ شما باشد؛ اما این‌طور نیست. از مفاهیمی که باید به آن توجه شود تفاوت بین دارایی و بدهی است و سایر آموزش‌ها متاثر از درک این دو مفهوم است. برای مرور، دارایی شامل هر چیزی است که در طول زمان بر ارزش آن افزوده می‌شود یا به‌طور عامیانه‌تر جیب شما را پر پول‌تر خواهد کرد. بدهی، از سوی دیگر با کاهش مقدار ارزش، پول را از جیب‌تان خارج می‌کند.

  در دنیای مالی، ما در مورد دارایی و بدهی از منظر پول، جریان نقدی و سود سرمایه صحبت می‌کنیم.

بیشتر