شماره روزنامه ۴۲۰۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۹۵۵

 • شفافیت و پاسخگویی؛ ارزش‌های استراتژیک برای موفقیت

  آناهیتا جمشیدنژاد

  در ششمین جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور که در تاریخ ۹ دی ماه برگزار شد، موسسه خیریه محک موفق به دریافت عنوان «الگوی کیفیتی-اخلاق حرفه‌ای» شد. از آنجا که موسسه خیریه محک تنها موسسه خیریه دریافت‌کننده این نشان بود، بر آن شدیم با مدیرعامل این موسسه، جناب آقای آراسب احمدیان به گفت‌وگو بنشینیم و رمز موفقیت ایشان را در این حوزه، جویا شویم.

  ابتدا توضیح دهید نشان کیفیت چیست و چه شاخص‌هایی دارد که شما به‌عنوان تنها موسسه خیریه، موفق به دریافت این نشان شدید؟ و اصولا خیرین می‌توانند چه انتظارات کیفی را از موسسات خیریه داشته باشند؟

  نشان کیفیت توسط یک نهاد علمی داده می‌شود.

 • به همکاران کمک کنید تا روزی مدیر بزرگی شوید

  تیمکو ریچاردسون سیدحسین علوی لنگرودی

  نویسنده: تیمکو ریچاردسون

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

  alavitarjomeh@gmail. com

  تجربه نشان داده که مدیران رده‌های پایین و کارمندانی که در محل کار به همکاران خود کمک می‌کنند و گرهی از کار آنها باز می‌کنند، در آینده به مدیران بزرگ و موفقی تبدیل خواهند شد که نردبان ترقی را با سرعت بیشتری طی خواهند کرد، اما چرا چنین است و چه تفاوتی بین این افراد و سایر کسانی که سودای مدیر شدن دارند وجود دارد؟ در این قسمت از سلسله مطالب پندهای مدیریتی به هفت دلیل مرتبط با علل موفق‌تر بودن کسانی اشاره خواهد شد که در تمام دوران کاری شان به دیگران کمک می‌کنند، بدون اینکه مجبور به این کار باشند.

 • بهبود نظام آموزش و پرورش با تکیه بر روحیه کارآفرینی

  دکتر پوریا درنی همدانی

  محقق فوق دکترای دانشگاه تیلبورگ در حوزه کارآفرینی

  pourya. darnihamedani@gmail. com

  آموزش و پرورش از اصلی‌ترین ارکان رشد و اعتلای یک جامعه است و می‌تواند افراد با کیفیت فعالیت بالا برای ورود به جامعه تربیت کند. در حقیقت زیربنای توسعه اجتماعی و اقتصادی یک جامعه، با تربیت صحیح نسل جوان ساخته می‌شود. مقصود از آموزش و پرورش در این مقاله، آموزش رسمی در مدرسه‌ها و دبیرستان‌های ایران بین ۶ تا ۱۸ سالگی است که سال‌های زیاد و مهمی از زندگی افراد را شامل می‌شود.

بیشتر