آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۹۴۰

 • مهم‌ترین رویدادهای خدمات به مشتری در سال ۲۰۱۶

  Neil Davey مریم رضایی

  نویسنده: Neil Davey

  مترجم: مریم رضایی

  آیا خدمات‌دهی به مشتری به اندازه ۱۲ ماه گذشته تاکنون آنقدر مهم بوده است؟ در زمانی که بیشتر رهبران کسب‌وکار معتقدند تجربه مشتری در حال تبدیل شدن به مبنایی اساسی برای تمایز رقابتی است، خدمات به مشتری نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع، نظرسنجی از ۱۰۰۰ مشتری بریتانیایی در این زمینه نشان داده بیش از سه‌چهارم مصرف‌کنندگان، اگر از خرده‌فروشی مورد نظر خود خدمات کافی دریافت نکنند، به یک خرده‌فروشی دیگر روی خواهند آورد و نصف آنها اگر از طرف مقابل خود راضی نباشند، بازخوردهای منفی خود را به‌صورت اینترنتی یا از طریق رسانه‌های اجتماعی، به اشتراک خواهند گذاشت.

 • همه ایده‌های کارآفرینی متعلق به نسل هزاره نیست

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  تحقیق جدیدی در دانشگاه استنفورد این تفکر را که ایده «سودمندترین استارت‌آپ‌ها از نسل هزاره نشات می‌گیرد» به چالش کشیده است. در واقع برخی نوآوری‌های مالی اخیر در زمینه تکنولوژی از سرمایه‌گذاران خطرپذیر یا افراد جوان نشات نگرفته است؛ بلکه از افراد حرفه‌ای بوده است که دهه‌ها در صنعت‌شان به سختی کار کرده‌اند. شریل رولینگ ۶۰ ساله، یک برنامه‌ریز مالی در سن‌دیگو است. او دائما با پیچیدگی توازن مجدد دارایی‌های مشتریانش (portfolio rebalancing) دست به گریبان بود.

 • جنبه تاریک درگیری عاطفی-ذهنی کارکنان

  ساسان قاسمی، مهدی آقایی

  مشاورین سرآمدی آلا (www. ala. ir)

  حقیقتا امروزه در حوزه منابع انسانی نمی‌توان اهمیت درگیری عاطفی-ذهنی را نادیده گرفت. بسیاری از پژوهش‌های معتبر فراتحلیلی (meta-analysis) نشان می‌دهند که سطح بالای مشارکت می‌تواند موجب بهبود عملکرد و همچنین بقای کارکنان در سازمان شود. با این وجود، درگیری عاطفی-ذهنی همیشه هم باعث ارتقای شاخص‌ها در سازمان نمی‌شود.

  برای شرکت‌های نوپا، همبستگی بین نتایج حاصل از درگیری عاطفی-ذهنی و عملکرد، فاصله زیادی تا حد ایده‌آل دارد.

بیشتر